')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Do Kuksu se vrátí barokní rej. Už tuto sobotu 16. 6. 2018!

anonymně / 14.06.2018, Kuks
Dvě pódia, deset hodin programu, pětadvacet souborů, dvě stě účinkujících. Už tuto sobotu se na Kuks vrací velkolepá slavnost Baroko naoko. Nenechte si ujít magickou atmosféru roku 1729, kostýmované průvody i prohlídky hospitálu, dobový jarmark, taneční, hudební a loutková představení. Potkejte hraběte Šporka či pátera Koniáše, okuste život ve vojenském ležení císařských vojáků nebo opulentní ples Ctností a Neřestí. Svou účastí navíc pomůžete dobré věci, výtěžek z akce poputuje na obnovu unikátního Braunova Betléma.
 

FOTOGALERIE - Do Kuksu se vrátí barokní rej. Už tuto sobotu!

Velkolepá slavnost Baroko naoko se na Kuksu koná už podruhé, letos se můžete těšit na dvacítku souborů od hudebníků, tanečníků a kejklířů přes divadelníky, loutkáře až po mastičkáře či arkebuzíry. Na děti čeká ruční dřevěný kolotoč, dětská střelnice nebo chytání rybiček. Odbornice na barokní etiketu zájemce naučí správným mravům a odhalí, jak letmým pohybem vějíře naznačit svůj zájem. Zažít můžete také ostrou roztržku mezi jezuitským kazatelem Koniášem a hrabětem nebo přímo zatčení Hraběcí Milosti hradeckým hejtmanem.

Pro návštěvníky je kromě bohatého dobového programu připravena také řada soutěží o hodnotné ceny a doprovodné aktivity pro děti i dospělé. Zakoupením speciálního průvodce u vstupu získáte řadu výhod, například fotografii zdarma v zábavním fotokoutku nebo slevu na jedinečný barokní parfém, jenž zrál celý rok a v sobotu se dočká slavnostního křtu.

„Kdo přijde za barokem vlakem, získá tohoto tištěného průvodce zdarma jako dárek. Stačí u pokladny ukázat platnou jízdenku. Na slavnost budou vypraveny zvláštní vlaky a v Kuksu mimořádně zastaví i rychlíky z Pardubic a Liberce,“ říká za pořadatele PR manažer obecně prospěšné společnosti Revitalizace Kuks Filip Košťál s tím, že děti do 6 let mají vstup zdarma, studenti, ZTP a senioři nad 65 let platí 110 korun a dospělí 160 korun. Veškeré vybrané peníze přitom půjdou na obnovu zchátralého Braunova Betléma.

Obecně prospěšná společnost Revitalizace Kuks je oficiální destinační společnost barokního areálu Kuks. Propaguje jej jako turistickou destinaci a poskytuje informace o službách pro turisty. Pomáhá s rozvojem Kuksu, aby se tyto bývalé barokní lázně staly lákavým cílem turistů, ale přitom zůstaly příjemným místem pro život místních.


DALŠÍ INFORMACE K AKCI ZKUSKUKS.cz/BAROKONAOKO

 

Související články
BAROKO NAOKO – SLAVNOST V KUKSU

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 218x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
1.09.2019 - 27.09.2019
Přihlášky na kurz internetu
16.09.2019 - 27.09.2019
Slavnost Klíčování