Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Do Kuksu se vrátí barokní rej. Už tuto sobotu 16. 6. 2018!

anonymně / 14.06.2018, Kuks
Dvě pódia, deset hodin programu, pětadvacet souborů, dvě stě účinkujících. Už tuto sobotu se na Kuks vrací velkolepá slavnost Baroko naoko. Nenechte si ujít magickou atmosféru roku 1729, kostýmované průvody i prohlídky hospitálu, dobový jarmark, taneční, hudební a loutková představení. Potkejte hraběte Šporka či pátera Koniáše, okuste život ve vojenském ležení císařských vojáků nebo opulentní ples Ctností a Neřestí. Svou účastí navíc pomůžete dobré věci, výtěžek z akce poputuje na obnovu unikátního Braunova Betléma.
 

FOTOGALERIE - Do Kuksu se vrátí barokní rej. Už tuto sobotu!

Velkolepá slavnost Baroko naoko se na Kuksu koná už podruhé, letos se můžete těšit na dvacítku souborů od hudebníků, tanečníků a kejklířů přes divadelníky, loutkáře až po mastičkáře či arkebuzíry. Na děti čeká ruční dřevěný kolotoč, dětská střelnice nebo chytání rybiček. Odbornice na barokní etiketu zájemce naučí správným mravům a odhalí, jak letmým pohybem vějíře naznačit svůj zájem. Zažít můžete také ostrou roztržku mezi jezuitským kazatelem Koniášem a hrabětem nebo přímo zatčení Hraběcí Milosti hradeckým hejtmanem.

Pro návštěvníky je kromě bohatého dobového programu připravena také řada soutěží o hodnotné ceny a doprovodné aktivity pro děti i dospělé. Zakoupením speciálního průvodce u vstupu získáte řadu výhod, například fotografii zdarma v zábavním fotokoutku nebo slevu na jedinečný barokní parfém, jenž zrál celý rok a v sobotu se dočká slavnostního křtu.

„Kdo přijde za barokem vlakem, získá tohoto tištěného průvodce zdarma jako dárek. Stačí u pokladny ukázat platnou jízdenku. Na slavnost budou vypraveny zvláštní vlaky a v Kuksu mimořádně zastaví i rychlíky z Pardubic a Liberce,“ říká za pořadatele PR manažer obecně prospěšné společnosti Revitalizace Kuks Filip Košťál s tím, že děti do 6 let mají vstup zdarma, studenti, ZTP a senioři nad 65 let platí 110 korun a dospělí 160 korun. Veškeré vybrané peníze přitom půjdou na obnovu zchátralého Braunova Betléma.

Obecně prospěšná společnost Revitalizace Kuks je oficiální destinační společnost barokního areálu Kuks. Propaguje jej jako turistickou destinaci a poskytuje informace o službách pro turisty. Pomáhá s rozvojem Kuksu, aby se tyto bývalé barokní lázně staly lákavým cílem turistů, ale přitom zůstaly příjemným místem pro život místních.


DALŠÍ INFORMACE K AKCI ZKUSKUKS.cz/BAROKONAOKO

 

Související články
BAROKO NAOKO – SLAVNOST V KUKSU

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 153x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí