')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Podívejte se a reportáž z letošního COOL FESTU

Redakce / 17.06.2019
Již počtvrté patřil Dvůr Králové nad Labem studentskému festivalu divadla, hudby a tance Coolfest, který pořádá Mezinárodní konzervatoř Praha. Letošní ročník během dvou dní nabídl návštěvníkům z řad školáků i veřejnosti zajímavý program, který připravili studenti pod vedením svých pedagogů. Nechyběly divadelní představení, muzikály, koncerty, soutěže nebo workshopy.
 

FOTOGALERIE - Podívejte se a reportáž z COOL FESTU


Festival ve čtvrtek 6. června zahájil královédvorský starosta Jan Jarolím, který předal zástupcům Mezinárodní konzervatoře Praha – Vlastimilu Harapesovi, Martinu Severovi a Alici Kovářové – pomyslný klíč od města. Poté z náměstí T. G. Masaryka vyrazil za kočárem taženým koňmi průvod v čele s bubeníky a žáky královédvorských škol, který zamířil na náměstí Václava Hanky, kde program pokračoval vystoupením Elvise Presleyho.

Dopoledne ještě návštěvníci mohli zhlédnout v Hankově domě muzikály O princezně, která ráčkovala nebo My jsme talenti, na náměstí Václava Hanky si poslechnout rockové melodie filmového plátna či maturitní koncert studentů popu nebo se zúčastnit workshopu Eriky Fečové. Odpoledne se v Hankově domě konaly pořady Hvězda na 4 a Nebezpečné vztahy. Na náměstí Václava Hanky zazněly francouzské šansony a vrcholem prvního dne byl koncert Marcely Březinové. 

V pátek 7. června dopoledne si zase děti užily muzikál Kocourek Modroočko, který se hrál v Hankově domě. Poté se na náměstí Václava Hanky uskutečnila vědomostní soutěže pro školáky Cooltest a v salonku Hankova domu zaznělo to nejlepší z klasiky. Odpoledne pokračoval program na náměstí Václava Hanky koncertem Jazzbandu Jozefa Feča s gospely Eriky Fečové, tanečním workshopem Michala Šaraye a koncertem Baroš Band. V Hankově domě mohli diváci zhlédnout  divadelní hru o lásce s názvem Táňa, Táňa, muzikál Kabaret nebo se zúčastnit besedy s herečkou Zuzanou Bydžovskou. 

Na pořádání Coolfestu se podílí město Dvůr Králové nad Labem. „Především bych chtěl poděkovat Zuzaně Čermákové, ředitelce městského kulturního zařízení Hankův dům, která má velkou zásluhu na tom, že se festival do města opět vrátil. A každý si v jeho programu určitě najde to své,“ uvedl během slavnostního zahájení starosta Jan Jarolím.

Miroslava Kameníková
Foto: Jan Skalický
Video: ZvičinaTV

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 359x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
1.09.2019 - 27.09.2019
Přihlášky na kurz internetu
16.09.2019 - 27.09.2019
Slavnost Klíčování