Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje

Umění a krajina Šporkova panství Hradiště

Redakce, / 5.09.2012
Přednáška, foto a plastika inspirovaná okolím Kuksu Datum konání: 09.09.2012 začátek od 15:00, délka 90 minut Místo konání: Hospital Kuks, Kuks č.p. 81, 54443 Kuks Typ akce: ostatní Organizátor: NKP Hospital Kuks Doba trvání: 90 minut V neděli 9. 9. 2012 v 15 hodin budou výtvarníci naposledy provádět svou výstavou „Mezníky v krajině“ umístěnou v hlavní chodbě Hospitalu Kuks. Návštěvníky čeká také přenáška fotografa Pavla Baňky, profesora Univerzity J. E. P v Ústí n. L., s názvem „Intimní krajina“ a presentace ak. soch Jindry Vikové „Portrét jako zdroj imaginace, Figura jako symbol“. Zázemí pro přednášky a občerstvení poskytne zahradní pavilon hospitální zahrady. Pořádá Keramické studio J. T. - partner projektu Kuks- Granátové jablko a Správa Hospitalu Kuks. Ak. soch Jindra Viková: „Návrhy výtvarných objektů k dotvoření kulturní krajiny zaujaly jak studenty mých kurzů keramické plastiky ve Studiu v Kohoutově, tak mé kolegy během výtvarných symposií. Inspiraci jsme nacházeli ve zdejší krajině i přímo tady v Hospitalu, kde nyní vystavujeme. K tématu „Mezníků“ by se rádi vyjádřili i výtvarní umělci z Kanady a Belgie, kteří zahájí svůj měsíční tvůrčí pobyt v Keramickém studiu prohlídkou naší výstavy a mým workshopem v Kohoutově“. Vystavené keramické plastiky, fotografie a kresby jsou výsledkem projektu Keramického studia Jarmily Tyrnerové v Kohoutově „Mezníky v krajině“. Díla vznikla jako pocta k letošnímu 350. výročí narození hraběte Františka Antonína Šporka na mezinárodních symposiích konaných ve Studiu v září 2011 a v květnu 2012. Expozici doplnili přizvaní hosté. Vystavovali: Pavel Baňka, Anna Benešová, Jan Fabián, Sandra Gosmanová, Kurt Gebauer, Blanka Hasová, Irena Hirai, Petr Hůza, Blanka Hovorková Maříková, Jessica Mayne, Hana Novotná, Iva Ouhrabková, Pavel Rajdl, Helena Samohelová, Veronika Selingerová, Ivo Sláma, Lenka Stodůlková, Eva Svobodová, Ivica Langerová Vidrová, Jindra Viková, Jiří Votruba, Dalibor Worm.
 

Jarmila Tyrnerová, Kohoutov

 

Související články
Netradiční vítání občánků v Choustníkově Hradišti, aneb, když na vás zapomenou...

 
 
Přečteno 27x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí