Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje

Křest nového CD s hudbou z kukského archivu

Redakce, / 25.09.2012
V sobotu 6. října 2012 v 16:00 se v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu uskuteční křest nového CD s názvem „Musica Kukusiensis“.
 

Na tomto unikátním snímku jsou zachyceny reprezentativní skladby z kukského archivu milosrdných bratří z 2. pol. 18. století, které doposud nebyly nahrány ani novodobě provozovány. Doposud z tohoto archivu nebyla natočená žádná skladba. Vůbec poprvé je také na CD nahrána jedna z adventních árií slavného skladatele Josepha Haydna, což je u autora tohoto věhlasu zcela unikátní počin. Kukský hudební archiv založili členové řádu milosrdných bratří v pol. 18. století a dochoval se nepovšimnut v podstatě beze změn do dnešních dnů.
Interprety jsou dva mladí umělci – sopranistka Markéta Mátlová a varhaník Vít Havlíček, který je také autorem celého projektu. Průvodcem křtu bude prof. Jiří Hlaváč - bývalý děkan Hudební fakulty AMU a předseda Asociace hudebních umělců a vědců, zúčastní se také hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. V rámci křtu zazní i vybrané skladby z tohoto CD.
Projekt se uskutečnil za finanční podpory Ministerstva kultury a Královéhradeckého kraje. Křest je přístupný veřejnosti, na místě bude možnost zakoupení tohoto CD.

 

 

 
 
Přečteno 0x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí