Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Velká videoreportáž z výstavy originálů Rukopisu královédvorského

Redakce / 8.10.2017
Podívejte se na reportáž o 200. výročí nalezení Rukopisu královédvorského a vystavení originálu tohoto dokumentu 7. a 8. října 2017 v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem. Ještě zítra se můžete na Rukopis přijít podívat, a to od 8:00 do 20:00 hod., nenechte si ujít tuto příležitost. Srdečně vás zveme do muzea.
 
Prvního dne výstavy originálů se zúčastnili i zastupitelé a radní města Dvůr Králové nad Labem a některých okolních obcí a přijeli také poslanec Parlamentu ČR Doc. MUDr. Leoš Heger, bývalý ministr zdravotnictví a Poslanec a starosta sousedního Trutnova Mgr. Ivan Adamec.

 Videoreportáž z prvního dne: 

Pár čísel k prvnímu dni vystavení originálu Rukopisu královédvorského z FB muzea:
Přes 500 návštěvníků si přišlo originál prohlédnout první den. V našem malém průzkumu zjišťujeme názor návštěvníků na pravost RK - hlasování vedou po prvním dnu s počtem 303 hlasů příznivci pravosti RK nad odpůrci pravosti RK, kterých je 96. Nejmladší návštěvnici dneška byly tři měsíce. Děkujeme za tak velký zájem všem, kteří k nám dnes přišli, a také za velmi zajímavé diskuze a připomínky. A poznámka naokraj - podařilo se nám odchytit a předat Záchranné stanici v Jaroměři dalšího netopýra vrápence .

Fotografie: Zdeněk Cerman


FOTOGALERIE - Rukopis Královédvorský

 

Související články
Divadlo Járy Cimrmana v Hankově domě: České nebe připomene Rukopis královédvorský
Po Cimrmanech dorazí do Dvora i originál Rukopisu královédvorského. Slavnosti se rozjíždějí
Dnes je to 200 let, co Václav Hanka "našel" v našem kostele Rukopis královédvorský
Vystavení originálu Rukopisu královédvorského (7. a 8. října 2017)
Originál Rukopis královédvorského je již ve Dvoře ve speciální vitríně. Doprovází ho zvláštní bezpečnostní opatření.
Dvůr Králové má vlastní komiks! Týká se Rukopisu královédvorského.

 
Vaše komentáře
aroganceHanka, 10.10.2017 08:32, Reagovat
Reportáž je podařená, stejně jako celá výstava. Dobrý dojem však kazí arogance vedení města, které nechalo výstavu uzavřít, aby si mohli papaláši v klidu a sami výstavu prohlédnout. To vše bez předchozího upozornění. Ať si obyčejný návštěvník klidně hodinu počká. Zkrátka co nám je po lidech, že ANO! No a nepořádek a rozbité sklo na pavlači, to už jen dokresluje celý přístup k takto významnému dnu.
 
 
Přečteno 726x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
24.08.2018 - Ve čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí