Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Oprava chodníku v Dukelské ulici dopravu nijak výrazně neomezí

Redakce / 23.04.2019, Dvůr Králové nad Labem
V nejbližších dnech začínou práce na rekonstrukci chodníku v Dukelské ulici. Jedná se o 160 m dlouhý úsek, který se nalézá kousek po pravé straně při výjezdu z města na Zboží z kruhové křižovatky se surikatami až po most přes Hartský potok. Rekonstrukce potrvá zhruba do poloviny června a objízdné trasy pro auta nebudou potřeba: vzhledem k nutnosti umístění stavebních strojů dojde pouze k dočasnému zúžení komunikace Dukelská v části přiléhající k chodníku.
 
Na stavební práce v Dukelské ulici budou upozorňovat dopravní značky, další dopravní omezení však nejsou zatím plánována. 

„Dojde k výměně konstrukčních vrstev chodníku, povrch bude nově vydlážděn zámkovou dlažbou, chybět nebudou ani prvky pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace,“ podotýká Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem. Zároveň budou v Dukelské ulici uloženy také chráničky pro městskou metropolitní síť. 
Právě chodníky v Dukelské a navazující Hradecké ulici jsou rekonstruovány po etapách, a to v rozmezí posledních 7 let, kdy se postupně realizovaly rekonstrukce ulic Dukelská a navazující Hradecké.

Stavební práce na tomto úseku stojí necelých 1,2 mil. Kč včetně DPH. Město Dvůr Králové nad Labem však bude hradit tuto částku na realizaci projektu získalo dotaci z dotace Integrovaného regionálního operačního programu, a to prostřednictví MAS Královédvorsko.  

Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Dvůr Králové
 

Související články
Ve Vilanticích se utrhl kus silnice, je pro autobusy veřejné dopravy uzavřená
Příjezd do Hořic od Jičína bude uzavřen, chystá se oprava mostu
Po Velikonocích bude uzavřen most Jana Palacha

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1129x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí