Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > dopravní nehody

Dopravní nehoda u Hajnice zpomalila na Nový rok cestu z hor

Redakce / 2.01.2023, Hajnice
Na Nový rok se stala na silnici I/37 z Trutnova do Jaroměře dopravní nehoda při odbočce na Horní Žďár.

Na silnici č. 37 u Výšinky došlo na Nový rok po 16. hodině ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda částečně blokovala provoz na komunikaci a způsobila zhruba 2kilometrovou kolonu od směru z Trutnova, kdy se lidé hromadně vraceli domů ze silvestrovského pobytu v Krkonoších. 

Doprava byla řízena v místě nehody kyvadlově, po ujasnění přesného místa nehody médii i policí byla doporučená objízdná trasa přes Hajnici. 

V úseku kolem Výšinky jsou dopravní nehody poměrně časté. Bohužel specifikace místa nehody termínem "nehoda pod Výšinkou" místním řidičům nepomáhá v rozhodnutí, kudy dané místo ideálně objet. Nepřesně bylo určené místo nehody i v aplikaci dopravniinfo.cz. Časté nehody se dějí na obou koncích Výšinky: jak u odbočky na Kohoutov (za obcí Kocbeře směr Trutnov), tak u odbočky na Hajnici nebo Žďár za Výšinkou směrem na Trutnov. 































Při samotné dopravní nehodě skončily dvě zraněné osoby v péči ZZS. 

Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Hajnice. Zabezpečili havarovaná auta, zlikvidovali unikající provozní kapaliny a postarali se o úklid vozovky. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Policie.cz
Foto: redakce


 
Vaše komentáře

Přečteno 1021x
 
03.06.2025 - Od 1. ledna 2026 sloučí Trutnov své tři příspěvkové organizace – Domov pro seniory Trutnov, Pečovatelskou službu Trutnov a Stacionář mezi mosty Trutnov do jedné společné organizace: Sociální služby města Trutnova.
19.05.2025 - Nahlášena je výluka traťové koleje v úseku Hradce Králové hl.n. - Chlumec nad Cidlinou - Velký Osek (Kolín) - Poděbrady ve dnech 27. - 29. května 2025. Všechny vlaky včetně Krakonoše (Trutnov - Jaroměř - Praha) budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukového jízdního řádu.
16.05.2025 - V sobotu 17. května si připomeneme 62. výročí vyhlášení Krkonošského národního parku, nejstaršího národního parku v České republice.
15.05.2025 - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční ve dnech 3. a 4. října 2025.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců) 

Učitel 2. stupně ZŠ (ZŠ Sch. sady) 

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady) 



Kalendář akcí
13.06.2025 17:00 - 15.06.2025 20:00
TATARÁKY V PASÁŽI - Tatarákfest
13.06.2025 19:00 - 13.06.2025 21:30
Kapela Pohoda
14.06.2025 20:00 - 14.06.2025 00:00
Sraz příznivců Depeche Mode

TOPlist