Vyhledej
Královédvorsko > Sport > hokej

Není na místě se čílit, dvorský hokej zaspal

Redakce, Krkonošský deník / 4.07.2013
Než budou v září letošního roku zahájeny krajské hokejové soutěže, jistě si řada fanoušků vzpomene na hodně vydařenou sezonu 2012/2013, v níž z podkrkonošského regionu v Krajské lize působily hned tři kolektivy. Celý ročník navíc vyvrcholil památným El Clásicem, v němž si to rozdali hokejisté Trutnova a Vrchlabí.

Bohužel, taková sezona tu byla po dlouhých letech, možná i na několik dalších let, naposledy. Vrchlabští borci posléze úspěšně dokonali svou cestu za II. ligou a v nejvyšší oblastní soutěži nakonec neuvidíme ani hráče Dvora Králové. Na vině je nový systém, který si kluby odhlasovaly již před minulou sezonou.

Není na místě se čílit, dvorský hokej zaspal

Jen stěží si členové hokejového klubu ve Dvoře Králové po loňském ročníku řekli, že sezona mužů byla z jejich pohledu ideální. Po dva roky musel výbor vynakládat úsilí už jen nad tím, aby dal před startem soutěže včas dohromady kompletní kádr. Přesto loňský ročník končil z jednoho ohledu pozitivně. Fanoušci hráčům na konci zápasů tleskali a celkově chodilo na hokej lidí víc. Dvoráci, vědomi si ekonomické situace, vsadili na vlastní odchovance, a ti se jim na konci ročníku odměnili slušnými výkony. Proč tomu nebylo od začátku celé sezony, to vědí jen oni sami. Nicméně konečné 10. místo na udržení v elitní krajské společnosti nestačilo a místní to moc dobře věděli. Stěžovat si nyní na nově vzniklý systém není na místě, ač s pohledem na aktuální situaci v českém hokeji (finance, hráčská základna) logiku postrádá. Dvoráci se ale musí dívat dopředu. Dva nejlepší týmy soutěže si to na konci sezony rozdají v baráži s dvěma nejslabšími celky Krajské ligy. A právě sem by měla směřovat dvorská snaha. Pokud zůstane tým pohromadě a vedení klubu se podaří finančně zajistit chod oddílu, měl by se o rok zkušenější kádr poprat o návrat do společnosti, kam královédvorský hokej roky patřil. Zaspat se již nevyplatí!

Krajská liga 2013/14

HC Trutnov
HC Wikov Hronov
TJ Spartak Nové Město
HC Jičín
BK Nová Paka
HC Jaroměř
SK Třebechovice
HC Náchod

Krajská soutěž

1. HC Dvůr Králové nad Labem
Stadion Nový Bydžov
HC Opočno
TJ Sokol Semechnice
TJ Sokol Čestice
TJ Spartak Nové Město B
HC Jaroměř B
SK Třebechovice B

zdroj: krkonošský deník

Celý článek na http://krkonossky.denik.cz/hokej_region/kralovedvorsky-hokej-se-opet-oci...

 

Přečteno 104x
 
03.06.2025 - Od 1. ledna 2026 sloučí Trutnov své tři příspěvkové organizace – Domov pro seniory Trutnov, Pečovatelskou službu Trutnov a Stacionář mezi mosty Trutnov do jedné společné organizace: Sociální služby města Trutnova.
19.05.2025 - Nahlášena je výluka traťové koleje v úseku Hradce Králové hl.n. - Chlumec nad Cidlinou - Velký Osek (Kolín) - Poděbrady ve dnech 27. - 29. května 2025. Všechny vlaky včetně Krakonoše (Trutnov - Jaroměř - Praha) budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukového jízdního řádu.
16.05.2025 - V sobotu 17. května si připomeneme 62. výročí vyhlášení Krkonošského národního parku, nejstaršího národního parku v České republice.
15.05.2025 - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční ve dnech 3. a 4. října 2025.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců) 

Učitel 2. stupně ZŠ (ZŠ Sch. sady) 

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady) 



Kalendář akcí

TOPlist