Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

ČT24: Obyvatele Dvora Králové trápí naložené kamiony

Redakce, / 20.07.2012
Naložené kamiony v poslední době trápí obyvatele Dvora Králové. Řidiči si tam zkracují cestu, když vozí díly pro Škodovku ze závodu ve Vrchlabí do Kvasin. Kamiony ale jezdí úzkými uličkami města, v noci budí lidi ze spaní a ničí i silnice, které nejsou na takovou zátěž stavěné.
 

"Pod okny nám projíždí od rána do večera naložené kamiony. Nedá se spát, kamiony i v noci rachotí," stěžuje si Nasik Kiriakovský, který bydlí v Nedbalově ulici. Vedení města prý usilovně hledá způsob, jak odtud nákladní auta dostat. Jenže podle místních už problém trvá dva měsíce.
"Jednotlivé orgány se k tomu musí vyjadřovat, takže náš odbor dopravy už si je toho vědom a začal to řešit," ujišťuje místostarosta města Dušan Kubica (ČSSD). Podle něj by mohl při řešení situace pomoci i stát.
Silnice kolem Dvora Králové už teď patří k nejzanedbanějším v kraji. A s plánovaným rozšířením výroby převodovek ve Vrchlabí tu bude kamionů spíš přibývat.

Více:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/186635-obyvatele-dvora-kralove-...

Autor: ČT24

 

Související články
Výluka na železniční trati Hradec Králové-Jaroměř potrvá do 2. srpna, zavádí se i přímé autobusové linky
Nákladní vůz srazil na přechodu u Oční školy chodkyni s kočárkem

 
 
Přečteno 192x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí