Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Karatisté bojovali jako lvi

Redakce, / 13.12.2015
Poslední soutěž roku 2015 čekala královédvorské karatisty v Pardubicích pod názvem Lions cup, podle pořádajícího klubu Karate Lions. Lions znamená v angličtině lvi a bojovat jako lvi na tuto soutěž přijelo celkem 180 soutěžících z 29 klubů, Čech, Slovenska a Gruzie.
 

Kromě tradičních disciplín kata a kumite se soutěžilo i v ippon shobu, což je sportovní zápas pouze na dva vítězné body a rovněž v tzv. superkopu, kde měli soutěžící možnost poměřit své síly se speciálním odražečem, který měřil sílu jejich kopu.

Královédvorský oddíl reprezentovalo celkem 13 závodníků, početnější i úspěšnější byla tentokrát náchodská skupina, která se zasloužila o 15 z celkového počtu 24 medailí, obzvlášť díky Pepovi (2xS, 2xB) a Veronice Mišákovým (3xB) a Regině Plašilové (1xZ, 2xS). Po dvou medailích si odvezli Jan Bukovský (2xB), Vojtěch Merhulík (1xS, 1xB), Denis Rajsner (1xS, 1xB), Jakub Šolín (2xB) a Pavlína Škaldová (2xS), jeden cenný kov cinknul pro Tomáš Höfera (B), Petra Matysku (B), Matyáše Moravce (B) a Alžbětu Mrkvičkovou (B).

Přehled výsledků:
 Kumite ženy jednotlivci - Regina Plašilová, 1. místo
 Kumite mladší žáci 8.-7. kyu jednotlivci - Vojtěch Merhulík, 2. místo
 Kumite muži jednotlivci - Josef Mišák, 2. místo
 Superkick muži jednotlivci - Josef Mišák, 2. místo
 Kumite ženy BRH jednotlivci - Regina Plašilová, 2. místo
 Kumite ženy jednotlivci ippon shobu - Regina Plašilová, 2. místo
 Kumite dorostenci jednotlivci - Denis Rajsner, 2. místo
 Kumite mladší žákyně jednotlivci - Pavlína Škaldová, 2. místo
 Kumite mladší žákyně jednotlivci ippon shobu - Pavlína Škaldová, 2. místo
 Kumite starší žáci jednotlivci - Jan Bukovský, 3. místo
 Kumite starší žáci jednotlivci ippon shobu - Jan Bukovský, 3. místo
 Kumite mladší žáci jednotlivci - Tomáš Höfer, 3. místo
 Kata mladší žáci jednotlivci - Petr Matyska, 3. místo
 Kumite mladší žáci jednotlivci - Vojtěch Merhulík, 3. místo
 Kata muži jednotlivci - Josef Mišák, 3. místo
 Kata muži +35 let jednotlivci - Josef Mišák, 3. místo
 Kata mladší žákyně jednotlivci - Veronika Mišáková, 3. místo
 Kumite mladší žákyně 8.-7. kyu jednotlivci - Veronika Mišáková, 3. místo
 Kumite mladší žákyně jednotlivci ippon shobu - Veronika Mišáková, 3. místo
 Kumite mladší žáci jednotlivci - Matyáš Moravec, 3. místo
 Kumite mladší žákyně jednotlivci ippon shobu - Alžběta Mrkvičková, 3. místo
 Kata dorostenci jednotlivci - Denis Rajsner, 3. místo
 Kumite mladší žáci jednotlivci - Jakub Šolín, 3. místo
 Kumite mladší žáci jednotlivci ippon shobu - Jakub Šolín, 3. místo
 Kata starší žáci jednotlivci - Jan Bukovský, 4. místo
 Kumite mladší žáci jednotlivci - Petr Matyska, 4. místo
 Kumite mladší žáci jednotlivci ippon shobu - Vojtěch Merhulík, 4. místo
 Kumite mladší žákyně 8.-7. kyu jednotlivci - Alžběta Mrkvičková, 4. místo
 Kata mladší žákyně jednotlivci - Alžběta Mrkvičková, 4. místo
 Kata mladší žákyně jednotlivci - Pavlína Škaldová, 4. místo

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme příjemné prožití nadcházejícího svátečního období, které zcela jistě využijí k načerpání sil pro další náročnou sezonu.

 

 

 

 
 
Přečteno 377x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
2.06.2020 19:00 - 2.06.2020 21:00
Afrikou na pionýru (Road movie od 12 let)
3.06.2020 19:00 - 3.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
4.06.2020 19:00 - 4.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)