Vyhledej
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Koronavirus uzavřel některá pracoviště mateřských škol ve Dvoře Králové

Redakce / 16.10.2020, Dvůr Králové nad Labem
Z důvodu výskytu nemoci Covid-19 na některých pracovištích mateřských škol ve Dvoře Králové nad Labem byla dočasně od pátku 16. října uzavřena pracoviště MŠ Dvořákova a dále žlutá budova pracoviště MŠ Slunečná. Již v průběhu týdne byla ze stejného důvodu uzavřena také zelená budova pracoviště MŠ Slunečná. Ředitelky mateřských škol spolupracují s krajskou hygienickou stanicí a postupují podle jejich pokynů.
 
Uzavřená pracovitě jsou v současné době dezinfikována, s jejich opětovným otevřením město Dvůr Králové nad Labem počítá po skončení karantény, kterou nařídila krajská hygienická stanice.
Ostatní pracoviště mateřských škol, které zřizuje město, fungují za zpřísněných hygienických pravidel, personálu bylo již dříve doporučeno nošení roušek. V tuto chvíli se nechystá plošné uzavírání mateřských škol, jako tomu bylo na jaře. 
„Situaci řešíme operativně. Po dohodě s ředitelkami přijímáme opatření podle situace na jednotlivých pracovištích. K úplnému uzavření školek bychom přistoupili pouze v případě výrazného zhoršení epidemiologické situace a ohrožení zdraví dětí a personálu nebo v případě nedostatku personálu,“ uvedla místostarostka Alexandra Jiřičková, která je s ředitelkami mateřských škol v každodenním kontaktu.

V případě uzavření mateřské školy z důvody koronavirové nákazy mají rodiče dětí na ošetřovné. Informace, jak mají postupovat, najdou na stránkách:

Další podrobnosti najdou rodiče na stránkách dvorských mateřských škol:

➡ MŠ Drtinova www.msdrtinova.cz
➡ MŠ Elišky Krásnohorské www.mskrasnohorske.cz.

Jan Holan
Zdroj: mudk.cz
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2272x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí