Vyhledej
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Trutnovské odběrné místo bude nově testovat na Covid-19 i o víkendu

Odběrová místa zřízená kvůli Covid-19 opět navyšují kapacitu a prodlužují otevírací dobu

Redakce / 15.10.2020, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Aktualizováno 27. 10. 2020: Od 17. října probíhá testování na Covid-19 o víkendu i na odběrném místě v Trutnově. Od pondělí 5. října je možné se v Náchodě a Trutnově nechat otestovatve všední den i v odpoledních hodinách. Obě nemocnice majé nově zavedený rezervační systém pro objednání na testy.
 

Kdy je možné se na vyšetření objednat?


Objednání je možné na příslušných telefonních číslech jednotlivých nemocnic (viz seznam níže), ovšem až PO VYSTAVENÍ ŽÁDANKY NA ODBĚR (ne u samoplátců), bude po vás požadováno rodné číslo, mějte tuto informaci po ruce! Žádanku vystavuje ošetřující lékař nebo krajská hygienická stanice. 

Na odběry je nutné se objednat jak v případě pacientů indikovaných lékařem či hygienickou stanicí, tak i v případě samoplátců. Cena pro samůátce se pohybuje od 1674 Kč.

Čas objednání je pouze orientační a může se lišit s ohledem na aktuální provozní možnosti. Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit v domluvený termín, zrušte rezervaci, uvolníte tak místo dalším zájemcům.

Aktuálně (27. října 2020) z důvodu velkého náporu počítejte prosím s tím, že budete na vyšetření čekat i několik dní a další 2 - 3 dny na výsledek testu. Samotné vyšetření trvá 15 minut.

Vyšetřování samoplátců je možné již jen v náchodské nemocnici. V trutnovské nemocnici bylo testování pro samoplátce v polovině října zrušeno z důvodu nárůstu testovaných a nedostačující kapacity odběrového místa. Zrušen byl odběr pro samoplátce z kapacitních důvodů 21. září také v Jičíně, kde zatím obnoven nebyl.
 

Odběrná místa v krajských nemocnicích:

  • odběrový stan náchodské nemocnice: každý den 8:00 - 16:00 hod. (rezervační systém zde, jinak v pracovní dny v čase 6:30 – 12:00 hodin na telefonním čísle 607 029 093), 
  • oběrné místo v Trutnově: každý den od 7:00 do 15:00 hodin (rezervační systém zde, jinak na tel.: 737 231 167 a 721 007 020 každý všední den od 6:00 do 18:00 hodin.), dočasně nevyšetřují samoplátce (není kapacita)

 V případě vysoké vytíženosti odběrového místa je možné, že pacient nebude objednán na následující den, jak bylo dosud standardem, ale na některý z dalších dnů. 

Všechna odběrná místa objednávají pacienty vždy do naplnění kapacity laboratoře.

Všechna odběrná místa objednávají pacienty vždy do naplnění kapacity laboratoře. Vzorky zpracovávají mikrobiologické laboratoře v Oblastní nemocnici Náchod a Oblastní nemocnici Trutnov, dohromady disponují kapacitou 500 vyšetřených vzorků denně. Tato kapacita je ovšem dlouhodobě překračována, z tohoto důvodu nyní Zdravotnický holding KHK řeší přístrojové navýšení kapacity laboratoří.

Počet hospitalizovaných v jednoltivých ORP

Nejvíce je hospitalizovaných v Královéhradeckém kraji k 15. říjnu 2020 z Hradce Králové (31), Náchoda (21) a Jičína (10). Ze Dvora Králové jsou nyní 2 hospitalizovaní, z Jaroměře 8 a z Hořic 2. 
Nejvíce nakažených hásí Hradec Králové (856), Náchod (542), Trutnov (299), Broumov (184) a Dvůr Králové (126).
Zdroj: novinky.cz

Tabulka srovnávající časový průběh nemoci v kraji (dle okresů hygieny - neodpovídá ORP!)


Lůžka pro Covid-19 pozitivní pacienty v kraji

Obdobně také nemocnice průběžně navyšují počty vyčleněných lůžek pro Covid-19 pozitivní pacienty. Na začátku října disponovaly nemocnice v rámci holdingu celkem 42 standartními a 13 intenzivními lůžky, které na začátku října náchodská nemocnice rozšířila o dalších 11 ventilovaných lůžek, a to díky urychlenému nákupu plicních ventilátorů uskutečněném v dubnu letošního roku. Nyní tak může oddělení ARO zajistit péči o Covid-19 pozitivní pacienty, kterých zejména v náchodském okrese rychle přibývá.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: nemocnice Zdravotnického holdingu KHK, Zdravotnický holding KHK (ZHKHK)

Foto: laboratoře mikrobiologické v Trutnově a Náchodě (Zdroj: ZHKHK)


 

Související články
Prostory trutnovské porodnice se dočasně využijí pro lůžka rehabilitačního oddělení
Co nám vláda aktuálně káže: nařízení platná od 9. a 12. října 2020
Počet osob s prokázaným onemocněním Covid-19 se za poslední týden v kraji zdvojnásobil
Veřejná doprava v kraji najede opět na prázdninový režim (19. října -1. listopadu 2020)
Zhruba týden čekají lidé na výsledky testů na Covid. Navyšují se kapacity odběrových míst, spouští rezervační systém. Stále to nestačí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1286x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí