Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Krajkové šaty za 120 tisíc Kč zlodějové ve věku 15-25 let vrátili. Přesto jim hrozí trest

Redakce / 12.10.2017, Jaroměř - Jaroměřsko
Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak organizátoři záříjové výstavy v objektu Starého špitálu v Josefově, tak majitelka odcizených krajkových šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. 9 2017 konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.
 

Policisté zjistili, že objekt výstavy večer před zahájením bez dovolení i bez vstupenky navštívili tři místní mladíci ve věku 25, 17 a 15 let. Přitom se jim zalíbily jak zářivky, tak i elegantní krajkové šaty oblečené na figurínách. Jenže když se po zahájení vyšetřování krádeže nezvaní návštěvníci z médií dozvěděli, že to není obyčejné oblečení, ale drahé artefakty s uměleckou krajkou v hodnotě přibližně 120 000 Kč, raději je vložili do igelitové tašky a vrátili.

Ani navrácení ukradených, či zapůjčených věcí nesnímá odpovědnost mladíků za to, že šaty sebrali. Výše trestu bude záležet na více okolnostech, mezi nimi i na skutečně způsobené škodě, která sice bude nížší než původně vyčíslených 120.000 korun, ale i tak by se pro trestný čin krádeže mohli oba mladiství podívat až na rok do vězení, dospělý mládenec pak až na dva roky.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz

 

Související články
Špitál art navštívili lapkové. Ještě před zahájením akce ukradli kromě zářivek drahé šaty
Náruživí milenci ukradli 139 balení kondomů a 21 kusů lubrikačního gelu - znáte je?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 978x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
24.08.2018 - Ve čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí