Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Při pádu bezmotorového letadla se v Josefově zranil jeho pilot

Redakce / 10.05.2017, Josefov - Jaroměřsko
K pádu větroně došlo v pondělí 8. května 2017 odpoledne v městské části Josefov v Jaroměři na Náchodsku. Na místo události vyjeli ve 13:00 hodin profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře.
 

Bezmotorové letadlo se zřítilo do řepkového pole několik desítek metrů od příjezdové cesty. Dle svědků k havárii větroně došlo, když se pilot chystal na přistání. Hasiči ve spolupráci se záchrannou službou vyprostili zraněného pilota. Po ošetření a zajištění zdravotního stavu ho hasiči pomohli přenést do vrtulníku, který jej transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dle aktuálních informací pilot není v ohrožení života.


Příčiny a okolnosti nehody v současné době vyšetřují náchodští kriminalisté společně s pracovníky Ústavu pro zjišťování leteckých nehod.  

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Foto: stanice Jaroměř

 

Související články
EDIT: U Trutnova se srazily ve výšce 700 m dva větroně. Oba piloti měli 73 let

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 283x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí