Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Jeden život dnes vyhasl na železničním přejezdu v Sověticích na Hradecku

Srážka vlaku s osobním vozem na přejezdu v Sověticích měla tragické následky

Redakce / 12.09.2019, Okres Hradec Králové
Tragická nehoda se stala kolem 9:30 hod. ve čtvrtek 12. září 2019 na přejezdu bez závor i signalizačního zařízení v Sověticích, tedy necelých 14 km od Černožic, kde vyhasly před necelým měsícem také na nechráněném přejezdu životy členů celé rodiny včetně dětí.
 

Dnes o půl desáté dopoledne se u obce Sovětice stala dopravní nehoda osobního vozidla a vlaku, při které 46letý řidič auta na místě zemřel. Řidič, který jel ze směru od Cerekvice nad Bystřicí, s největší pravděpodobností nerespektoval svislou dopravní značku "Stůj, dej přednost v jízdě" a na přejezd vjel v okamžiku, kdy z pravé strany jel motorák. Vlivem nárazu auto skončilo v pravém příkopu, kde narazilo do oplocení rodinného domu.
Hasiči ve spolupráci se záchranáři vyprostili z osobního vozidla jednu osobu, bohužel se ji přes veškerou poskytnutou péči nepodařilo oživit. Na místě spolupracovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby. Strojvedoucí ani nikdo z cestujících neutrpěl žádné zranění. 

Ve vlaku cestovala asi dvacítka osob, nikdo nebyl zraněn. Hasiči pomohli lidem ven z vlaku. Na místo přijel hasičský evakuační autobus z centrální hradecké stanice, který cestující z místa odvezl směrem do Hradce Králové. 

Před 11. hodinou předal velitel zásahu místo události jednotce drážních hasičů SŽDC. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a podnikoví hasiči HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
EDIT: Nehoda na přejezdu u Černožic si vyžádala 4 oběti včetně dvou dětí. Známe výsledky vyšetřování

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1422x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí