Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Oslava Nového roku v Královéhradeckém kraji bez zranění i větších škod

Redakce / 1.01.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Přinášíme na Nový rok dobré zprávy: dle zpráv krajských hasičů k událostem s větší škodou nebo zraněním osob při na přelomu roku nedocházelo. Vážnější protiprávní jednání či případ nezaznamenali ani policisté.
 

Příchod nového roku pohledem hasičů

Bujaré silvestrovské oslavy krajským přidělaly, jako každým rokem, hasičům práci: výjezdů bylo dokonce více než loni (37 x 24), ovšem bez zranění hasičů i civilních osob.

Ještě ve starém roce, tedy v průběhu 31. prosince 2019, zasahovaly jednotky požární ochrany na území kraje u 26 událostí.V prvních třech hodinách Nového roku 2020 pak vyjížděli hasiči k 11 případům. Jednalo se o technickou pomoc, dopravní nehody, ale likvidovali také měnší požáry (popelnice, stromy, odpad, saze v komíně). V loňském roce zaznamenaly hasičské statistiky během posledního dne v roce a prvních hodin roku 2019 celkem 24 zásahů.

Přelom roku pohledem policie

Rozhodně více oznámení na tísňové lince měli policisté. Na lince 158 přijali od večera do rána celkem 85 oznámení, a jednalo se tak o klidnější přelom roku z pohledu Krajského ředitelství policie KHK. Většina z nich (75) byl přijata v Novém roce a většina z nahlášených událostí se stala pod vlivem alkoholu. Dopravních nehod se týkala čtyři telefonická oznámení. Stejně jako u hasičů, ani policistě nezaznamenali vážnější protiprávní jednání či případ. Telefonická oznámení se týkala spíše větších měst či míst s vyšší koncentrací obyvatel v rámci Královéhradeckého kraje.

Většinou se jednalo o přestupkové jednání v podobě rušení nočního klidu, partnerských soužití či jiných neshod nebo potyček. Společným jmenovatelem přitom u drtivé většiny těchto událostí byl alkohol. Své si však vybrala i pyrotechnika. Napříkald hned první letošní telefonické oznámení - ve 4. minutě Nového roku - se týkalo používání zábavní pyrotechniky a ohňostroje na Trutnovsku. 

Nejspíše alkohol s náledím se podílel velkou měrou i na havárii osobního automobilu, k níž došlo před půlnocí na Náchodsku. Dvaatřicetiletý řidič vozu Škoda tam podle prvotního šetření při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení, s vozidlem se přetočil přes střechu a naboural do stromu. Dechová zkouška mu prokázala 2,25 a 2,32 promile alkoholu v dechu. Okolnostmi události a příčinou se dál zabývají náchodští dopravní policisté. 

Výkon služby policistů byl v kraji v souvislosti s přelomem roku, oslavami a nájezdem turistů do hor posílen už v uplynulých dnech. I zkraje tohoto roku, kdy budou turisté z hor opět ve větším počtu odjíždět, policisté dohlédnou na dopravní situaci a intenzivněji se zaměří na řízení pod vlivem alkoholu či například na kontrolu povinné výbavy vozidel.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie KHK, HZS Královéhradeckého kraje


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 824x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)



Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020