Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

V Dubenci shořela stodola, obytné objekty zachránili hasiči

Redakce / 26.07.2019, Dubenec
V pátek 26. července 2019 došlo po 5. hodině ranní v obci Dubenec na Trutnovsku k požáru stodoly, která se nacházela v těsném sousedství obytných budov. Hasičům se díky hasebnímu zásahu podařilo uchránit hodnoty ve výši 3 milionů korun, škoda byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc.
 

Osm jednotek hasičů vyslalo krajské operační a informační středisko k nahlášenému požáru stodoly do obce Dubenec, přičemž byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Stodola měla být celá v plamenech a požár se šířil na další dvě obytné budovy, které stály v blízkosti hořícího objektu. Jednotky se po svém příjezdu soustředily nejen na likvidaci požáru, ale především na ochlazování obytných budov. Požár se podařilo jednotkám zachytit, po 6. hodině byl lokalizován.

Díky účinnému hasebnímu zásahu hasiči okolní budovy před plameny ochránili, došlo pouze k ohoření oken a dveří u jedné z nich. Po sedmé hodině se pak jednotky vracely zpět na základny.

Vyšetřovatel hasičů vyčíslil škodu předběžně na asi 450 tisíc korun. Škoda vznikla nejen na objektu samotném, ale také na hospodářském vybavení a na obytné části. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši 3 milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem, Trutnov a Jaroměř a JSDH Hořiněves, Jaroměř, Velichovky, Dubenec a Žireč.














Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Na Hájemství vzplála hromada klestí
Tři hasičské jednotky jely k požáru kombajnu u Dvora Králové
U Hořic hořelo pole se vzrostlým obilím
Hasiči zachránili roubenou chalupu v Bílých Poličanech

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 980x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí