Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Personál legionářského vlaku zachraňoval život návštěvníkovi expozice

Redakce / 3.08.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové stál na kolejích Legiovlak se 14 zrekonstruovanými vagony od 28. července do 2. srpna. Právě v poslední den možných prohlídek této jedinečné pojízdné historické expozice dokázal personál Legiovalku nejen historické znalosti.
 
Personál legionářského vlaku z let 1918–1920, který navštěvuje česká města se svojí expozicí od roku 2015, poskytoval první pomoc jednomu z návštěvníků v neděli 2. srpna kolem 9. hodiny v železniční stanici Dvůr Králové nad Labem. Událost se stala těsně po začátku otvírací doby.
Bratři Müller a Pilmajer, kteří měli ten den službu, zavolali o pomoc pro staršího muže, který zkolaboval s infarktem, na tísňovou linku. Dále se drželi instrukcí, které obdrželi po telefonu, a staršího muže tak udrželi při životě až do příjezdu výjezdové skupiny RZP. Ta přijela na místo události do 5 minut od tísňového volání. Zdravotníci na místě převzali od “legionářů” resuscitaci. Krevní oběh se u 74letého muže podařilo obnovit jedním defibrilačním výbojem. 
Na místo dorazila i městská a státní policie kvůli přistávání vrtulníku na rampě nádraží. Pacient byl vrtulníkem transportován do kardiocentra Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Více o Legiovlaku a jeho letošní cestě po východních Čechách čtěte zde.ZZS HKZdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje (ZZS HK) je příspěvková organizace a provozovatel zdravotnické záchranné služby v Královéhradeckém kraji. Hlavní náplní činnosti organizace je zajišťování odborné přednemocniční neodkladné péče na území Královéhradeckého kraje, která je zajišťována na území o rozloze 4 758 km² pro více než 560 000 obyvatel. V oblasti Královéhradeckého kraje je k dispozici 26 výjezdových skupin a jedna skupina letecké záchranné služby rozmístěných na 14 výjezdových základnách. Ředitelem organizace je od roku 2018 MUDr. Libor Seneta ze Dvora Králové.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb ZZS HK, tiskový mluvčí Legiovlaku
Foto: Anatolij Truhlář
 

Související články
Legiovlak - nepropásněte jedinečnou pojízdnou expozici

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2119x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí