Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

V 53 letech zemřel Adolf Klepš - náčelník Horské služby Krkonoše a krajský zastupitel

Redakce / 12.10.2017, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Poslední rozloučení se zesnulým Adfolem Klepšem proběhne v klášterním kostele ve Vrchlabí v úterý 17. října v 11:00 hod. Adolf Klepš, dlouholetý člen Horské služby, náčelník oblasti HS Krkonoše, zástupce náčelníka Horské služby České republiky o.p.s., a šéf dobrovolných členů HS, skonal v 53 letech po náhlé srdeční příhodě 10. října 2017 ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.
 

V kritickém stavu ležel v hradecké nemocnici od neděle 1. října, kam byl přepraven vrtulníkem záchranné služby poté, co zkolaboval při výstupu na Sněžku v rámci předvolební kampaně TOP09. 

První pomoc mu poskytl na Sněžce bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, který je lídrem kandidátky TOP 09 za Královéhradecký kraj a který se výstupu také účastnil. 

O jeho oblíbenosti u odborné i široké veřejnosti jsme se mohli přesvědčit v roce 2014, kdy vzhledem ke svým odborným znalostem a zkušenostem získal podporu napříč širokým politickým spektrem ve druhém kole senátních voleb, kdy kandidoval za TOP09+STAN do Senátu proti Jiřímu Hlavatému z hnutí AN0 2011. Jak sám po sečtení hlasů podotkl, „Podpora ostatních politických subjektů a osobností, kterou jsme před druhým kolem získali, příliš velký vliv neměla. Voliči se rozhodovali podle svého, na zvrácení výsledku v můj prospěch to nestačilo" (63,94 % x 36,05 %).

Od roku 2016 byl členem Zastupitelstva Královéhradeckého kraje a předseda výboru pro sport, tělovýchovu a volnočasové aktivity. Byl rozvedený a měl tři děti. 

Datum a místo posledního rozloučení s Adolfem Klepšem zatím není veřejně známo.


Adolf Klepš se narodil 12. září 1964 ve Vrchlabí. V 80. letech působil jako administrativní pracovník v Okresní správě spojů a v lednu roku 1991 započal svou profesionální kariéru v Horské službě (HS). Zde působí již více než dvacet let. Začínal jako terénní pracovník záchranář, roku 2001 povýšil na náčelníka oblasti Krkonoše. Zde měl zodpovědnost za provoz a řízení oblasti Horské služby, za 200 záchranářů a mezi své úspěchy řadí projekty k prohloubení spolupráce se složkami Integrovaného záchranného systému formou společného výcviku, které vedly mimo jiné i ke zvyšování profesní kvalifikace záchranářů HS. Dále připravoval projekty příhraniční spolupráce s polskými záchrannými službami a projekty norem pro značení lyžařských tratí a turistické značení. 

Roku 2007 se stal předsedou Rady Horské služby, kde měl odpovědnost za celou dobrovolnou členskou základnu. Zde zavedl jednotný způsob řízení a vzdělávání a také dosáhl sjednocení předpisů a nařízení pro obě složky HS. V roce 2010 se stal zástupcem ředitele a roku 2014 byl jmenován členem správní rady. 

Zdroj: horskasluzba.cz

Kateřina Sekyrková

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz, TOP09.cz, horska.sluzba.cz

Foto: Tomki Němec, top09.cz 

Související články
Plnění úkolů Senátora - Jiří Hlavatý hodnotí 2 roky své senátorské práce
Všechny cesty na Sněžku jsou opět otevřeny. Do odvolání

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 787x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
24.08.2018 - Ve čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí