Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

První letošní přírůstky hlásí kraj nejen z porodnic, ale i z dvorské zoo

Redakce / 3.01.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Každoroční závod o prvního novorozence letos vyhrála trutnovská porodnice díky malé Táně. K druhému místu pomohl náchodské nemocnici malý Miroslav. Miminka jsou však hlášena i z dalších krajských organizací: například z dvorské zoo. Tam však ještě váhají i malé impaly s pohlavím, a to díky další snůšce mláďat.
 

FOTOGALERIE - První krajské přírůstky

V porodnicích nemocnic Královéhradeckého kraje se během prvních hodin roku 2020 narodily celkem tři děti. První přišla na svět Táňa, a to již ve 2:11 hod. v trutnovské nemocnici. O dvě hodiny později se narodil v náchodské nemocnici první chlapec Miroslav. Konec noční směny ještě stihla Valerie v jičínské nemocnici, který se narodila před sedmou ranní. První dva novorozenci dostali od hejtmana dárkové poukazy v hodnotě pěti tisíc korun.

První letošní přírůstky oznámila i dvorská zoo. Prvním mládětem roku 2020 se v Safari Parku Dvůr Králové stalo mládě impaly, což je středně velká africká antilopa. Mládě je zdravé a i ono se narodilo brzy k ránu hned 1. ledna 2020. V pátek 3. ledna měla u něj proběhnout podrobnější zdravotní prohlídka, při které by se zjistilo pohlaví mláděte, prohlídku ale odročilo narození dalších dvou mláďat impaly. Zdravotní prohlídka a očkování se tedy přesouvá na nejbližší neděli.  

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, ZOO Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 948x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí