Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům

Ve Dvoře Králové nad Labem se otevírá jedno z nejmodernějších zdravotnických zařízení v České republice.

Redakce / 3.04.2020
Zdravotnického zařízení Vividus East bude poskytovat ošetřovatelskou péči. I přes situaci, která v současné době panuje, se areál otevírá přesně podle časového harmonogramu. V plánu bylo slavnostní otevření a také den otevřených dveří. To ale kvůli omezením vládou bohužel realizovat nejde.
 


Výstavbu komplexu doprovázely administrativní pochybení, teď už je ale vše naprosto v pořádku. "V rámci veškerých lokálních autorit úřadů a procedur, jsme k 6. dubnu naplnili veškeré předpoklady k provozu zdravotnického zařízení" říká jednatel společnosti Vividus East, pan Michal Karadzos.

Zatím nedojde k otevření celého objektu, ale jen k jeho první části. "V první fázi jsme zabezpečili dle našich plánů první patro. Říkáme mu Modré patro. Je zde celkem 64 lůžek. V první fázi zde bude pracovat celkem 30 zaměstnanců".

Zařízení v souvislosti s aktuální koronavirovou situací neplánovalo posunout otevření na později. V žádném případě také neplánuje aktivně přijímat pacienty s touto diagnózou. I tak ale bylo nutné zavést opatření, aby zde lidé byli v bezpečí. "Přijali jsme na základě pokynů a regulí Ministerstva zdravotnictví přísná dezinfekční, hygienická a komunitně preventivní opatření tak, abychom předně chránili naše pacienty a  naše zaměstnance".

Dlouhodobá lůžková péče klade důraz na 3 ukazatele výkonnosti a také spokojenosti pacientů "Předně je to individuální přístup k pacientům, zároveň je to důraz na rehabilitaci a samozřejmě na aktivizační procedury. Co se týká specializace našeho zdravotnického zařízení, tak jednoznačně bude ještě navíc spočívat ve vlhkém hojení ran, to znamená péče o dekubity."

Zařízení se otevírá již toto pondělí 6. dubna a kapacita je naplněna ze zhruba 85 %. To ale není vše. Aktuálně v těchto dnech dochází žádosti z jiných zdravotnických zařízení, která zde chtějí umístit jejich zdravé pacienty z dlouhodobých lůžkových péčí. A to právě z důvodu toho, aby si oni sami ulehčili pro přesun jejich pacientů z akutních na dlouhodobá lůžka tak, aby uvolnili ty akutní v případě možnosti umístění například i nemocných pacientů.

Je důležité si také připomenout, pro koho je zařízení určeno. "Naše zařízení dlouhodobé ošetřovatelské péče je předně určeno pro pacienty, kteří jsou v rekonvalescencích, po vážných nemocech, nebo jsou vážně nemocní, pro pacienty, kteří potřebují dlouhodobou lůžkovou ošetřovatelskou péči a všem těm, kteří jsou již unaveni životem a potřebují ošetřovatelskou a rehabilitační péči. Pobyt pacientů není nijak časově omezen"

Na pokojích jsou televize, ledničky, vybavené sociální zařízení, je zde wi-fi připojení a krásné výhledy z oken. Jsou zde i speciální zdravotnické postele. "Veškeré naše postele jsou polohovatelné a mají k dispozici aktivní a statické antidekubitní matrace. To znamená, že pacient, který je již ležící a není schopen pohybu, je touto matrací sám aktivizačně a dynamicky polohován v různých časových úsecích tak, aby se právě u něj neobjevovaly ty známé proleženiny". 

Zařízení je špičkově připravené a provozovatelé dělají vše proto, aby se zde dobře cítili jak pacienti, tak i jejich rodinní příslušníci. "Aby se u nás rodiny pacientů a samotní pacienti cítili dobře, tak my si myslíme, že správné místo pro setkávání v takovémto zdravotnickém zařízení je kavárna. A to by mělo být to místo, kde by naši pacienti mohli říct svým rodinám, jak se jim u nás líbí".

V první fázi se otevírá jedno patro. Další budou následovat, a proto je potřeba i další personál. "Naše mise otevřením prvního patra pro 64 pacientů je teprve začátek. Jsme si toho plně vědomi a těch 24 měsíců tvrdé práce je sice za námi, ten větší díl je teprve před námi"  

Pokud i vy máte zájem o pobyt nebo byste chtěli umístit do toho zařízení někoho ze svých blízkých, všechny potřebné informace najdete na webu zařízení www.vividus-east.cz. Nebo se můžete ozvat na telefonní číslo 499 621 990 (od pondělí)

Jan Holan

FOTOGALERIE - Zařízení dlouhodobé lůžkové péče Vividus East Dvůr Králové nad Labem

 

Související články
Nové zařízení pro dlouhodobě nemocné ve Dvoře Králové patří mezi nejmodernější v ČR

 
Vaše komentáře
Aktivní přijímání pacientů s koronaviremRoman, 3.04.2020 21:15, Reagovat
Koukám, že se tu píší dost nepravdivé (lživé) údaje.
V článku:
"Zařízení v souvislosti s aktuální koronavirovou situací neplánovalo posunout otevření na později. V žádném případě také neplánuje aktivně přijímat pacienty s touto diagnózou. I tak ale bylo nutné zavést opatření, aby zde lidé byli v bezpečí."

Ten samý den na ČT 24, v pořadu 90' na téma Ochrana a pomoc pro seniory, kde se rozebírá, že je potřeba vyčlenit 60 lůžek na 100 tis. obyvatel a tudíž kraj hledá prostory zaznělo toto:

"Dalších 65 lůžek nabídl KH kraji provozovatel léčebny ve DKnL."
Viz. https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/220411058130403/, přibližně 20 minuta.

Takže, buď si to opravte v článku, že se "AKTIVNĚ PLÁNUJE přijímat" lidi s touto diagnózou.

Osobně chápu, že zařízení někde musí být, souhlasím s tím, že tento objekt je na to celkem ideální, ale zároveň by se mělo říct B), kdo zde bude pracovat, zda budou mít i pracovníci zde izolaci apod., když ve DK zatím co vím žádný nemocný není a Trutnovský okres má celkem malou nemocnost, což v případě, že v domově budou pracovat pracovníci, co budou docházet denně do práce, může být za pár dní jinak.
Špatnou reportáž má Vlastimil Wainer v ČT!redakce, 3.04.2020 22:26, Reagovat
Pana Karadzose jsme se na tuto reportáž zeptali a přišla nám odpověď že to to špatně uvedl Vlastimil Wainer v ČT. Všechna ostatní média převzala správné znění dohody s panem Hejtmanem - toto: ČTK: Kraj jedná se společnosti Vividus East, která ve Dvoře Králové nad Labem v pondělí otevírá zdravotnické zařízení pro lidi potřebující ošetřovatelskou péči. Jednatel Vividus East Michal Karadzos ČTK potvrdil, že firma je připravena přednostně přijímat pacienty z jiných zdravotnických zařízení a nemocnic v kraji, aby se jim tak uvolnila lůžka pro nemocné koronavirem. Pacienty s COVID-19 by dvorský ústav nepřijímal.
 
 
Přečteno 5029x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020