Královédvorsko > Sport > fotbal

Mladé Buky přezimují na čele tabulky

Redakce, Krkonošský deník / 9.11.2015, Dvůr Králové nad Labem
Transport Trutnov Okresní přebor mužů o víkendu předehrával úvodní kolo odvet. Mostek nastřílel půltucet branek.

Na čele žádná změna! To je hlavní zpráva fotbalového víkendu v Transport Trutnov Okresním přeboru mužů, kde bylo v sobotu a neděli předehráno úvodní jarní kolo. Odvetnou část nejlépe rozehráli hráči Mostku, kteří využili oslabení bohuslavického kádru a předposlednímu celku soutěže nasázeli šest branek.

Okresní přebor

Vrchlabí B – Mladé Buky 1:2 (1:0)

Branky: Herz – Ruml 2. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (37. Zarebski). Diváci: 51. Domácí fotbalisté měli v utkání proti lídrovi soutěže příležitost dotáhnout se na dohled čelu tabulky, to se jim však nakonec nepovedlo. Vrchlabská rezerva šla přitom už ve 21. minutě do vedení, přibrzdilo ji však vyloučení Ondry Zarebskiho krátce před pauzou. Brzy po přestávce vyrovnal hostující kanonýr Ruml a stejný hráč šest minut před koncem utkání strhl vedení na stranu svého celku. Vedoucí tým tabulky už vítězství udržel do závěrečného hvizdu a před kocbeřskou Jirskou má nyní jednobodový náskok.

Kocbeře – Podhůří 4:1 (0:1)

Branky: Hanuš, Šmíd, Jarolím, L. Novák z pen. – Smejkal. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:2. Diváci: 20. V typicky podzimním počasí měli lepší start do utkání hosté, ale žádné vážnější ohrožení domácí branky nepřišlo. Hra se pak vyrovnala a šance si připisovali hlavně domácí. Dvakrát zvonila dokonce branková konstrukce. Nakonec se ale z poločasového vedení radovalo Podhůří, když rychlou akci pět minut před přestávkou zakončil Smejkal. Ve druhém dějství už byla lepší domácí Jiskra, jejíž hráči rychle otočili skóre a další branky přidali v závěru. Zasloužené vítězství a potvrzení pěkného druhého místa po podzimní části.

Strážné – Vítězná 2:2 (0:2), na penalty 3:1

Branky: Srnský, Růžička – Robek, Čechovič. Rozhodčí: Materna. ŽK: 1:0. Diváci: 57. Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se hrálo vyrovnané utkání, kdy se hosté ujali vedení tečovanou střelou Robka zpoza vápna. Domácí neproměnili několik svých gólových šancí, Vítězná přidala do poločasu ještě jednu branku a zaslouženě vedla. Do druhé půle ale vstoupilo Strážné jako vyměněné, a když snížilo na 1:2, začal být tlak domácích drtivý. V nastaveném čase se po rohu přeci jen podařilo domácím vyrovnat a po penaltách si připsali bonusový bod navíc.

Bohuslavice – Mostek 0:6 (0:2)
Branky: Kubín 2, Bogáň 2, Záruba, Brádle. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 2:0. Diváků: 40. Domácí dali dohromady pouze devět hráčů včetně trenéra, neměli tedy proti kompletnímu soupeři šanci. Mostek byl pochopitelně v utkání lepším týmem, vytvořil si hromadu šancí, proměnit ale dokázal "jen" šest.

Bílá Třemešná B – Poříčí 3:2 (2:1)

Branky: M. Bednář, Josef Kubelka, M. Jákl – Killar, Chaloupka. Rozhodčí: Petr. ŽK: 3:3. ČK: 0:2 (27. Jandera, 90. Pavlišta). Diváci: 30. Na Dubině se potkali dva soupeři, kteří spolu díky pohárovému finále odehráli už čtvrtý podzimní part. Lepší vzájemnou bilanci si z této série odnášejí hráči Bílé Třemešné. Přitom úvod vyšel lépe soupeři. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre mladíček Killar. Domácí srovnali stav ve 23. minutě Bednářem a za další čtyři minuty musel předčasně pod sprchy hostující Jandera, když faulem zastavil jasnou šanci soupeře. Po chvíli využil přesilovku Josef Kubelka a domácí mířili za vítězstvím. Jenže po přestávce hosté nedali kůži lacino a po spoustě šancí svého soka udeřili sami vyrovnávací trefou Chaloupky v 84. minutě. Nakonec se ale přesto zasloužené výhry dočkal Sokol a v 90. minutě mu tři body vystřelil střídající Martin Jákl.