Královédvorsko > Sport > hokej

Další nádherné výhry HC Rodos! Tentokrát hokejisté skolili druhé mužstvo tabulky.

Redakce / 7.11.2019
Krásný zápas jsme ve středu sledovali v rámci 16. kola druhé ligy. Pod Hankův dům dorazil druhý tým tabulky a my jsme měli Mosteckým Lvům co vracet. Vždyť jsme na jejich ledě letos prohráli „ostudně“ 1:10. Tehdejší zápas je ale dávno zapomenut. Vždyť mezitím Rodos z osmi zápasů sedm vyhrál a v parádní sérii pokračoval tentokrát.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ – MOSTEČTÍ LVI 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Očekávaný zápas začali lépe naši borci, kteří už od úvodního buly zatlačili svého soka do defenzívy. Každá ze tří pětek si hned při svém prvním střídání vytvořila gólovou šanci. Postupem času se ale do hry dostávali i hosté a především jejich rychlé kontry byly pro obranu Rodosu pořádně nebezpečné. Tím spíš pro Pepu Čápa v brance, jenž byl ale tradičně pozorný. Nejblíže gólu jsme byli v 18. minutě, kdy střílenou přihrávkou odchovanec dvorského hokeje Martin Franc hledal Kubu Hoskovce, na místě byl ale gólman Hosnedl.

Rozhovor s Vasilem Teodoridisem

Jak jste spokojen s návštěvností našeho zimního stadionu v této sezoně?

Určitě vidím oproti předchozí sezoně pokrok. Fanoušci na zápasy chodí a pořád je u nás skvělá atmosféra. Máme za sebou i jedno domácí derby s více než tisícovou návštěvou. I my jsme se snažili zvýšit nějaká bezpečnostní opatření. Z podpory příznivců mám dobrý pocit, vyhraný zápas je pro diváky vždy tou nejlepší odměnou. Pro mě je zase tou nejlepší odměnou, když mi lidé tu radost dávají najevo. Moc všem děkuji za skvělou kulisu v posledním prestižním zápase na ledě Nové Paky. Zároveň mě potěšilo mé přivítání. Věřím, že ve Dvoře Králové letos budeme se sezonou spokojeni.

Celý rozhovor s šédfem klubu najdete ZDE

Druhého října jsme v Mostu prohráli 1:10, když o výsledku rozhodla druhá třetina a v ní osm branek v naší síti. Také v odvetě byla klíčovou prostřední část hry. A ta vyšla jednoznačně parádně Rodosu. Už ve 23. minutě se neposedný kotouč dostal ke zcela osamocenému Davidu Hrazdirovi, jenž si parádní stahovačkou připravil střeleckou pozici a poté ranou pod víko nedal strážci mostecké branky žádnou šanci na úspěch – 1:0. Minutu na to mohl zvýšit Jakub Luštinec, v brejkové situaci ale mířil pouze do horní tyčky.

Celý článek si dočtěte zde

ZASLOUŽENÁ VÝHRA PŘED SKVĚLÝM DVORSKÝM KOTLEM. RODOS VEZE Z NOVÉ PAKY TŘI BODY DERBY JE NAŠE!

Dvorští hokejisté vezou zasloužené tři body z prestižního souboje na ledě Nové Paky. Svěřenci kouče Jiřího Malinského zde k druholigovému utkání nastoupili vůbec poprvé a před slušnou návštěvou se rozhodně nechovali jako hosté. Snaživého soka „pozdravili“ už v úvodní části dvěma góly a po trefě Davida Hrazdiry ze závěru prostřední části hry vedli už o tři branky. Závěrečná perioda už žádné drama nenabídla a po vítězství 4:1 jsme v tabulce soupeři odskočili na rozdíl osmi bodů.

BK NOVÁ PAKA – HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Povzbuzení těsnou výhrou nad Bílinou jsme vyrazili na led nováčka a v Nové Pace se muselo všem Dvorákům líbit. Nejen proto, že se v publiku sešel Rodosáků skvělý počet, ke všemu se hrálo derby v královédvorské režii.

Pozitivnímu průběhu hodně vypomohl úvodní gól zápasu, který už v čase 2:35 zařídil Tomáš Brokeš, jenž se dostal k samostatnému úniku na gólmana Vacka a dokázal puk dostat za jeho záda – 0:1. V 11. minutě nám domácí nabídli úvodní přesilovku a po necelé minutě ji proměnil Dominik Dušek.

ŽÁDNÉ BODY NEJSOU ZADARMO. NEJLÍP TO UKÁZAL SOUBOJ S BÍLINOU. ALE MÁME JE A TO JE HLAVNÍ

Dvoráci dnes pod Hankovým domem přivítali soupeře z Bíliny a utkání proti tabulkovému outsiderovi jen potvrdilo, že žádné body ve druhé lize nedostanete zadarmo. Hosté statečně vzdorovali, před mnoha nadějnými střelami Rodosu je uchránil gólman Chabr, nakonec ale přece jen našim borcům podlehli, ačkoliv těsně 4:3.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ N. L. – HC DRACI BÍLINA 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Severočeská Bílina je historicky (a je to krátká druholigová historie) nejoblíbenějším sokem našeho klubu. Přesto se v sobotu žádná kanonáda Rodosu nekonala. Hosté v naší aréně předvedli bojovný a srdnatý výkon, díky němuž drželi naděje na bodový zisk do posledních vteřin zápasu.

První opravdu velká šance se zrodila v 6. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Milan Valášek, strážce bílinské branky byl ale na místě. Za další dvě minuty naši borci už, už zvedali ruce nad hlavu, neposedný kotouč však pouze tancoval na brankové čáře, za ní se však nedostal.