Královédvorsko > Sport > hokej

Letci Letňany si odvezli všechny body. Nad HC Rodos zvítězili 5:2

anonymně / 19.11.2017, Dvůr Králové nad Labem
Kdyby se hrálo na vyložené šance, odvezly si Letňany ze Dvora Králové debakl. Šestkrát jsme v sobotním utkání jeli sami na gólmana, třikrát nastřelili tyčku, přesto důležitou bitvu o 8. místo ovládli Pražané 5:2. Hosté po první třetině prohrávali 1:0, ale čtyřmi brankami v řadě dokázali utkání otočit. Dvakrát se prosadil sparťanský odchovanec Dominik Volek. Po smolné porážce jsme v tabulce klesli mimo pozice zaručující účast v play off.

FOTOGALERIE - HC Rodos - Letci Letňany

Od úvodu zápasu jsme měli více ze hry. Už po minutě se na půlce rozjel Pavel Pozdnyakov, prokličkoval až před brankáře a střílel mezi betony, Pirs je secvaknul na poslední chvíli. V 5. minutě poprvé skončil puk v síti, přízemní trefu Michaela Hlaváče však rozhodčí neuznal kvůli údajnému ofsajdu.

O dvě minutě později jsme už vstřelili regulérní branku. David Hrazdíra v přečíslení dva na jednoho ukázkově naservíroval puk Milanu Valáškovi, který akci vyšperkoval pohotovou střelou pod víko – 1:0. Hosté stříleli hlavně ze střední vzdálenosti, Veselý se vyznamenal například při bombě Berana.

Celý článek ZDE

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Ivan Houda: Rozhodla druhá třetina, ve které jsme dali tři tyče a měli spoustu gólovek. Kdyby to po ní bylo 6:3, tak se nikdo nemohl vůbec divit. Bohužel jsme nebyli schopní trefit ani prázdnou branku. Na vyložené šance jsme dnes vyhráli, hraje se ale na góly a těch dal soupeř víc. Letňany ve třetí třetině dobře sehrály přesilovky a rozhodly o vítězství.

Trenér HC Letňany Aleš Totter: Máme nejmladší tým v lize, pomohli nám dva urvané domácí zápasy, které jsme vyhráli 3:2. Kluci dostali sebevědomí. Ve Dvoře Králové jsme nesehráli první třetinu špatně, ale domácí měli větší tlak do branky. Cítili jsme, že nejsme o moc pozadu. Ve druhé třetině jsme byli aktivnější v útočném pásmu a povedlo se nám utkání otočit. V poslední dvacetiminutovce jsme výborně sehráli dvě přesilovky a díky tomu dohráli zbytek utkání ve větším klidu. V baráži o druhou ligu ani v letošním prvním vzájemném utkání jsme proti Dvoru neuspěli, hráči to měli v hlavách. Jsem rád, že se nám to povedlo prolomit.