Královédvorsko > Sport > hokej

Loučení s letošním rokem bylo pro HC Rodos vítězné. Náš tým porazil Bílinu 6:3

anonymně / 21.12.2017, Dvůr Králové nad Labem
Čtyřzápasová série porážek je u konce. Devátou Bílinu jsme na jejím ledě porazili i potřetí v sezoně, tentokrát 6:3. Domácí sice po první třetině vedli 1:0, ale čtyřmi góly ve druhé části jsme vývoj utkání zcela otočili na naši stranu. Dvoubrankový večer zažil Jakub Luštinec, hned třikrát se prosadil Milan Valášek.

Trenéři před posledním utkáním v letošním kalendářním roce zamíchali se sestavou. Do první formace se posunul Jaroslav Uchin, Milan Valášek nastoupil ve druhém útoku s Patrikem Fořtem a Davidem Hrazdirou. Ve třetí formaci dostal příležitost Daniel Filip, v obraně při absenci Lukáše Karlíka nastoupil Matěj Klust. Na severu Čech chyběli Jan Ježek a Martin Lelka.

Bílina, která by v případě vítězství přeskočila HC Rodos v tabulce, začala před vlastními fanoušky lépe. Do vedení šla už zkraje 4. minuty. Chvíli nám trvalo, než jsme se po dlouhé cestě dostali do správné provozní teploty a našli na houževnatou domácí obranu recept. Do druhé třetině vlétlo úplně jiné mužstvo.

K obratu zavelel už po 39 sekundách Jakub Luštinec. Jeho spoluhráč z útoku Tadeáš Kocián o tři minuty později poslal HC Rodos do vedení. Do konce třetiny jsme přidali ještě dvě branky, podruhé se prosadil Luštinec a skóroval také Milan Valášek.

Tentýž hráč zvýšil ve třetí třetině v přesilovce už na 5:1 a potom pro změnu v oslabení zasadil demoralizované obraně Bíliny šestý úder, čímž zkompletoval čistý hattrick. Bílina v závěru už jen dvěma góly snížila na konečných 3:6.

Celý článek si přečtěte na stránkách HC Rodos, odkaz ZDE.

Díky středečnímu vítězství jsme soupeři v tabulce odskočili na rozdíl čtyř bodů a potvrdili 8. příčku. Desáté Řisuty navíc doma těsně prohrály se Sokolovem a ztrácí na nás znovu šest bodů. Také první utkání v novém roce bude velmi důležité z hlediska boje o play off. První lednovou středu zajíždíme na led sedmých Letňan, ke kterým jsme se přiblížili na rozdíl jednoho bodu.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Vedoucí mužstva HC Rodos Miloš Hlavsa: První třetina byla z naší strany trochu ospalá, domácí častěji stříleli. Ve druhé třetině jsme na Bílinu vlétli, hráči bojovali, začali plnit taktické pokyny a také častěji střílet. Čtyřmi brankami jsme utkání rozhodli. Ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli 23:6 a už ho k ničemu nepustili. V poslední části sice Bílina dala dvě branky, ale vítězství jsme si pohlídali. Získali jsme důležité tři body, které nám před vánoční přestávkou dají trochu více klidu. Chci poděkovat fanouškům, kteří nás ze Dvora Králové přijeli do Bíliny podpořit.