Královédvorsko > Sport > hokej

Po Jablonci padla i pražská Kobra. Výhra 4:3 na domácím ledě

anonymně / 14.01.2018, Dvůr Králové nad Labem
Tři nečekané body za výhru v Jablonci jsme dokázali potvrdit také na vlastním ledě. Zvládli jsme sobotní vyrovnanou bitvu proti Kobře Praha a soupeře z hlavního města porazili podruhé v řadě. Utkání, ve kterém jsme třikrát vedli a soupeř pokaždé srovnal, rozhodl pět minut před koncem Jakub Luštinec.

Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe. Už v první minutě se před brankářem po Hrazdirově nabídce zjevil osamocený Patrik Fořt, ale jeho střela mířila jen do betonů brankáře Bílka. Velkou šanci měl také Jakub Luštinec po Ukhinově akci. Úvodní tlak přetavil ve vedoucí branku Milan Valášek, ve 4. minutě nachytal v nedbalkách pražského brankáře, jenž si jeho centr z úhlu smolně srazil do branky – 1:0.

S odpovědí přispěchal na druhé straně Hlinka, proti jeho střele byl František Veselý pozorný. Obrana Kobry měla v úvodní desetiminutovce hodně okének. Po brankové čáře poskakoval puk po šanci Davida Hrazdiry, bekhendová střela aktivního Valáška rozvlnila pouze boční síť. K vyrovnání se hosté dostali velmi lacino. Po chybě obrany se zblízka do odkryté klece prosadil Tomáš Šmerha 1:1.

V závěrečných minutách byla Kobra čím dál aktivnější, v jasné šanci vychytal Antončíka Franta Veselý. Prostřední část nabízela dlouhou dobu vyrovnaný hokej bez větších šancí. Ve 28. minutě si pěkně na osu hřiště nabruslil Luštinec a jeho přízemní střela jen těsně minula. Bílek si poradil i se šancí Ukhina, na pohotovou střelu nad ledem z hole Patrika Fořta po rychlé nahrávce Michala Petiry byl už krátký. Ve 30. minutě jsme vedli 2:1.

Celý článek ZDE

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Náš výkon měl stoupající tendenci. První třetina byla taková rozházená, nehráli jsme dobře do obrany. Postupem času šel výkon nahoru. Vzhledem k vývoji utkání, kdy jsme vždy o branku vedli, tak by byla velká škoda, kdybychom nebrali žádné body. Mohli jsme rozhodnout už za stavu 3:2, kdy Milan Valášek trefil tyč a po něm dorážel Michal Petira. Strašně důležité bylo, že jsme ubránili dvojnásobnou přesilovku Kobry v poslední třetině. V posledních dvou utkáních se nám povedlo zvládnout krizové momenty a proto jsme proti Jablonci i Kobře Praha naplno bodovali.

Trenér HC Kobra Praha Miloslav Šeba: Byl to pro nás trochu smolný zápas, k bodům jsme neměli daleko. Působili jsme hokejověji, ale možná to je trochu na škodu. Máme řadu hráčů, kteří mají rádi puk a neřeší šance, tak jako třeba Hrazdira nebo Fořt, kteří častěji střílí. Klíčovým okamžikem byla minutová přesilovka pět na tři v poslední třetině, v ní jsme měli rozhodnout. Před čtvrtou brankou jsme udělali chybu a domácí ji potrestali. Přestože máme šest zraněných hráčů, jdou naše výkony v posledních zápasech nahoru, ale v některých momentech hrajeme příliš individualisticky. Musíme hrát jednodušší hokej.

V SOBOTU 20. LEDNA SE HC RODOS UTKÁ S VRCHLABÍM!!!!!