Královédvorsko > Sport > hokej

Sokolov potvrdil roli favorita a nad HC Rodos vyhrál 4:1

anonymně / 16.11.2017, Dvůr Králové nad Labem
I přes bojovný výkon jsme ve středu žádné body ze Sokolova nepřivezli. Třetí celek soutěže potvrdil, že má v posledních týdnech formu a vyhrál 4:1. O výsledku rozhodly lepší vstupy domácích do úvodních dvou třetin, ve kterých dokázali vždy velmi brzo skórovat. O naši jedinou branku se postaral osm sekund před koncem Jakub Luštinec.

V sestavě Západočechů už chyběl střelec posledních zápasů Tomáš Harkabus a také další útočník Martin Osmík, kteří zamířili do WSM ligy. Nenastoupil ani veterán David Hruška. Nám chyběl Daniel Filip, Tadeáš Kocián a Patrik Fořt. Naopak v obraně se představila nová posila, Michael Hlaváč ze Zlína.

Přestože Sokolov v poslední dvou zápasech nasázel soupeřům dohromady 16 branek, podařilo se nám favorita v první třetině udržet na uzdě. Skóre sice otevřel už v 56. sekundě střelou po zemi Michael Čejka po nahrávce Kuběny, další branky jsme ale domácím nedovolili. Naopak jsme v úvodní dvacetiminutovce mohli sami skórovat. Nejblíže byl David Hrazdíra, který v 11. minutě trefil konstrukci domácí branky.

Aktivnější byl podle předpokladů Sokolov, František Veselý několikrát HC Rodos podržel. V 19. minutě zabránil druhé brance, když zneškodnil velkou šanci Zadražila. Také do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté. Ve 23. minutě zakončil výbornou souhru s mladíkem Davídkem obránce Martin Weinhold – 2:0.

Celý článek ZDE

V sobotu 18. listopadu čeká doma HC Rodos zápas s HC Letci Letňany

Druhý souboj nováčků v letošní sezoně přinese 19. kolo druhé ligy. Do Dvora Králové zamíří Letňany, které vyhrály dva zápasy v řadě a rázem pokukují po play off pozicích. Na první vzájemný duel máme velmi dobré vzpomínky, v Praze jsme zvítězili přesvědčivě 7:4.

Letci byli dlouho na úplném chvostu tabulky. Po dvou domácích výhrách nad Bílinou a posledními Řisuty (pokaždé 3:2) se ze středočeského týmu rázem stal aspirant na postup do play off. Poslední postupovou příčku drží HC Rodos, ale náš příští soupeř ztrácí už jen dva body.

„Bude to pro nás velmi důležitý zápas, který musíme vyhrát, abychom udrželi osmé místo a odskočili Letňanům na pět bodů. Je to mladý tým, očekávám, že se bude hrát hodně útočný hokej,“ říká asistent trenéra HC Rodos Miloš Hlavsa.