Královédvorsko > Sport > volejbal

Volejbal Dvůr Králové - parta od zoo hrála derby proti Hradci Králové

Tuto sobotu - 26. ledna 2019 - ve Strži. Přijďte fandit!

Redakce, / 22.01.2019, Dvůr Králové nad Labem
Královéhradecké ligové volejbalové derby skončilo remízou. V prvním zápase odvrátilo dvorské družstvo matchball a vývoj zápasu obrátilo ve svůj prospěch. Druhý zápas prohrálo bez možnosti střídání 3:0.
Sestava:
Hůlek (nahravač), Lukáš (libero), Bäumelt V., Hájek (univerzál), Bäumelt T., Seifrt (smeč), Chaloupka, Jakubec, Bárta (blok)

V neděli 20. ledna 2019 odehráli dvorští volejbalisté derby proti Hradci Králové. Po domácím zaváhání proti silnému Ždáru se tým od zoo vydal získat body proti předposlední Slavii HK. Zápas byl přesunut na neděli, zatímco ostatní druholigová klání se odehrála tradičně v sobotu, a tak Dvoráky motivovala vidina zisku všech 6 bodů, které by je vyhouply na jisté 3. místo v tabulce.
Hladký průběh prvního setu naznačoval, že odvést vysněných 6 bodů nebude problém. Domácí nasadili velmi omlazenou sestavu, Dvůr dominoval ve všech herních činnostech a prakticky nechyboval, Hradec reagoval střídáním na několika postech, ale rozjetý Dvůr už se nenechal zastavit a jasně vyhrál první set 25:13. Druhý set již Slavia nasadila zkušenější sestavu, přesto Dvůr nezaváhal a vyhrál i druhou sadu rozdílem 4 bodů. Třetí set přinesl velká drama, výkon dvoráků upadal, zatímco Slávisté se dostávali do hry, chvílemi přebírali otěže zápasu a za stavu 24:22 pro domácí to již vypadalo, že je set ztracen. Odvážnou hrou Hůlka středem sítě zakončenou dělovou ránou Chaloupky však opět parta od zoo ožila a odvrátila oba setboly, dvoumetrový Jakubec poté mrštně zastoupil libero v poli a dvěma neskutečnými zákroky vybojoval matchball pro Dvůr.
Hned ten první Dvoráci proměnili a ze stavu 24:22 otočili na 24:26.

Druhý zápas Dvůr nastoupil pouze s jednou změnou v sestavě. Domácí sestavu z úvodního zápasu překopali téměř úplně, navíc vyměnili libero, které bylo celý první zápase terčem dvorských plachet i smečovaných servisů. Dvoráci začali první sadu několika nevynucenými chybami, to domácí nakoplo a pětibodový náskok Slavie byl na světě. Hosté se po vydatném obědě v mexicko-italské restauraci začali rozjíždět až v závěru setu, kdy se skóre téměř srovnalo. Vzpamatování však přišlo pozdě a první set tak patřil domácím v poměru 25:23. Další 2 sady měly bohužel téměř stejný průběh: odvážná hra domácích, kteří se zlepšili v útoku i na servisu dělala Dvorákům problémy, nedařilo se jim ubránit především mladého nadějného univerzála Kollátora a také útoky z hlavního kůlu. Omezený počet hráčů na lavičce Dvora neumožňoval střídání, v důležitých chvílích navíc Dvůr chyboval na servisu a tým celkově působil nekoncentrovaně.
I přes „domácí“ atmosféru a podporu kadetek VK DK tak Dvůr zápas prohrál 3:0.

Přijťde fandit!!
Tři body znamenají průběžné 5. místo ve vyrovnané tabulce.
Další zápas druhé ligy muži odehrají již tuto sobotu v hale ZŠ Strž proti Malé Skále.
Přijďte se podívat a podpořit Královédvoráky v honbě za 6 body!