Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

SŠIS se stala fakultní školou Univerzity Pardubice

Redakce, / 22.06.2018, Dvůr Králové nad Labem, ssis.kralovedvorsko.cz
Partnerství mezi vysokými a středními školami je nezbytným předpokladem efektivního přenosu znalostí a zkušeností mezi oběma typy institucí. Univerzita Pardubice si je dobře vědoma potřeby úzké spolupráce mezi fakultou a školami. Vybraným, mimořádně kvalitním středním školám proto propůjčuje titul „fakultní škola.“
 

FOTOGALERIE - SŠIS se stala fakultní školou Univerzity Pardubice

Spolupráce sekundárního a terciárního sektoru vzdělávání je zvláště významná při přípravě budoucích učitelů, podpoře mimořádně talentovaných žáků i při realizaci projektů celoživotního vzdělávání pedagogů z praxe. 

Pedagogové a žáci fakultních škol získávají partnerstvím školy s fakultou možnost nadstandardního přístupu k informacím a vzdělávacím programům realizovaným fakultou. SŠIS převzala memorandum k „fakultní škole“ dne 18. 6. 2018 na Univerzitě Pardubice.

Díky navázání vzájemné spolupráce pedagogové SŠIS získají možnost rozvíjet své odborné kompetence na odborných seminářích, pořádaných Univerzitou Pardubice, seznámí se s novými trendy v chemii a příbuzných disciplínách, nahlédnou do výsledků vědecko- výzkumné činnosti. Spolupráce bude rozvíjena také v oblasti podpory talentovaných žáků SŠIS, kteří se budou moci zapojit do SOČ, Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež AMAVET. Pedagogové univerzity pro žáky SŠIS připraví zajímavá výzkumná témata a povedou jejich práce.

Ing. Monika Štodtová
SŠISDalší články SŠIS Dvůr Králové nad Labem

 

Související články
SŠIS má za sebou oslavu vzniku svých předchůdců. Na sraz přijelo přes 200 absolventů

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 476x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět