Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

V kraji se konají po čtvrté veletrhy středních škol

Redakce / 3.10.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V říjnu a listopadu se již tradičně uskuteční výstava středních škol ve vybraných městech Královéhradeckého kraje. Tyto akce jsou určeny pro rodiče a žáky osmých a devátých tříd základních škol.
 

FOTOGALERIE - Okresní města hostí veletrh středních škol

Výběr střední školy je důležitý jak pro děti ze základních škol tak pro jejich rodiče a díky němu si mohou usnadnit rozhodování o budoucím povolání svých ratolestí.

Akce se budou konat vždy v pátky od 9 hod. ráno až do 18. hod. a v soboty dopoledne.
Akce se budou konat v následujícím pořadí:
  • Rychnov nad Kněžnou 5. a 6. 10.
  • Trutnov 12. a 13. 10.
  • Jičín 19. a 20. 10. 
  • Náchodě 9. a 10. 11. 
  • Hradec Králové 16. a 17. 11.

Návštěvníci se dozvědí nejen o nabídce středních škol, ale také o spolupráci těchto institucí s firmami. Tyto firmy často i nějakým způsobem žáky podporují a vychovávají je, čímž si pak zajišťují kvalifikované zaměstnance. Pro studenty je pak výhodné to, že mají možnost po absolvování oboru nastoupit do těchto firem beze stresu.

Problémy s naplněním mají hlavně rukodělné a technické obory, jak jsme psali již v roce 2016. Ačkoli právě nedostatek odborníků v těchto oblastech se rovná vyššímu výdělku. Žáci těchto oborů jsou rovněž často finančně ohodnoceny již přímo na škole.

Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, která je pořádána Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje i Královéhradeckým krajem samotným. Zaštiťuje ji hejtman Jiří Štěpán a partnerem je Úřad práce ČR. 

Zdroj: Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje
 

Související odkazy
http://vybiramstredni.cz/vybiram-stredni/

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 515x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí