Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Úspěch družstva ZŠ Schulzovy sady na Marathon World Challenge

Redakce, / 20.09.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Také v letošním roce bylo družstvo naší školy pozváno na tradiční závod škol Marathon World Challenge, kterou pořádá trutnovský Rotary club.

FOTOGALERIE - Úspěch družstva ZŠ Schulzovy sady na Marathon World Challenge

Úkolem družstva, které se skládá z 15 dívek a 15 chlapců, je zdolat maratonskou trať formou štafety. Členové smíšené štafety běhají dvousetmetrové úseky tak dlouho, dokud nezdolají 42,195 km.

Na 1. místě se umístila sportovně zaměřená základní škola Náměstí Míru z Vrchlabí, která trať zdolala na hranici 2 hodin.
Na 2. místo se probojovalo družstvo naší školy v čase 2:05,12. Boj o druhé místo byl velmi napínavý, protože družstvo ZŠ Komenského Trutnov nechtělo dát svou kůži lacino. Nakonec jsme byli rychlejší o půl minuty. Na dalších místech skončila družstva trutnovských škol.

Všechny tři týmy umístěné na stupních vítězů obdržely originální poháry a všichni žáci vítězných družstev si pověsili na krk zlaté, stříbrné a bronzové medaile.
Z tohoto úspěchu máme velikou radost. Závodníci si zaslouží obdiv za úsilí, které k získání druhého místa vyvinuli. Už se těšíme na maratonskou soutěž napřesrok.