Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Francouzský den v Chotěvicích

Redakce, / 12.06.2018, Dvůr Králové nad Labem
V sobotu 9. června 2018 měli všichni milovníci dobrého vína, vynikajících sýrů, levandule, šansonu a především života možnost navštívit zajímavou akci u kostela sv. Petra a Pavla v Chotěvicích.
 

FOTOGALERIE - Francouzský den v Chotěvicích

Občanský spolek OCHOZ, obec Chotěvice a firma Levandulová.cz za finanční podpory Společenství obcí Podkrkonoší a manželů Svobodových zde uspořádaly levandulí provoněné sousedské setkání, kterým navázaly na akci Francouzský večer, kterou o. s. Ochoz pořádal v minulém roce. 
„Naším cílem bylo přivítat léto trochu netradičním způsobem a nabídnout lidem zajímavou alternativu k ostatním akcím konaným v regionu,“ uvedli pořadatelé z o. s. Ochoz.

Hlavními hvězdami celé akci byli Mickaël Bernon a skupina La Belle Vie. Mickaël je francouzský sýrař a znalec francouzských vín, který žije u nás v Čechách, La Belle Vie pak hudební uskupení slovenské zpěvačky Zdeňky Trvalcové a jejích přátel hrající francouzský šanson a gypsyswing.
Přibližně 250 návštěvníků akce mělo v průběhu sobotního odpoledne až do nočních hodin možnost zažít degustace sýrů s přednáškami Mickaëla Bernona, koncert československé Edith Piaf Zdeňky Trvalcové a La Belle Vie, při kterém publikum nejen pozorně naslouchalo skvělému zpěvu a výborným instrumentálním výkonům členů doprovodné kapely, ale prostor před pódiem se zaplnil i tanečníky. Program doplnila dvě čtení z knihy R. L. Stevensona Putování s oslicí do hor o putování skotského spisovatele po Francii, která probíhala v místním kostele v podání Přemysla Jirana za doprovodu vrchlabského muzikanta a pedagoga Aleše Vejnara. Děti měly možnost se povozit na oslíkovi – zvířeti typickém pro francouzský venkov.
Chotěvičtí nabídli zážitek nejen kulturní, ale milovníci dobrého jídla a vína měli možnost vybírat a nakoupit si ze široké nabídky originálních francouzských sýrů a vín, ochutnat Levandulového šviháka – speciální levandulové víno, nakoupit levandulovou kosmetiku s oslím mlékem, francouzské palačinky, dobrou kávu, domácí limonády a originální keramiku z jižních Čech.
Netradiční akce vzbudila zájem i u Francouzské aliance, která v ČR propaguje Francii a pořádá kulturní a vzdělávací akce s francouzskou tématikou a Český rozhlas Hradec Králové, který zde natočil krátkou reportáž.
„Chceme lidi odpoutat od všedních starostí a přenést na ně atmosféru veselí a radosti ze života s vínem a létem spojenou“ - tato slova a očekávání hlavních pořadatelů byla, soudě dle ohlasů návštěvníků francouzského dne v podkrkonošských Chotěvicích, beze zbytku naplněna a v hlavách pořadatelů se již rodí plány na příští ročník.

Přemysl Jiran
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 230x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí