O zmíněných personálních změnách byli radní Královéhradeckého kraje informováni již v září roku 2019. Změny měly proběhnout k 1. 2. 2020, kdy měl být již znám nástupce statutární ředitelky nemocnice Urešové v Náchodě. V souvislosti s nespokojeností s vývojem krajského zdravotnictví rezignoval na post krajského zastupitele na konci září 2019 starosta Náchoda Jan Birke.

Personální změny v další nemocnici byly nově navrženy 21. února 2020, kdy členové představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a.s., na svém zasedání rozhodli o podání návrhu na odvoláni ředitele Oblastní nemocnice Jičín Ing. Tomáše Slámy MSc. 


Škatulata ve krajském zdravotnictví

Ing. Ivana Urešová oznámila své odstoupení z funkce Statutární ředitelky Oblastní nemocnice Náchod k 29. 2. 2020. 

Následně ji představenstvo zdravotnického holdingu zvolilo předsedkyní představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s., s účinností od 1. 3. 2020. 

Na této pozici střídá Ivana Urešová Ing. Mariana Tomášika, který stál ve vedení holdingu od 1. 1. 2019. Ing. Marian Tomášik se od 1. 3. 2020 stane místopředsedou představenstva společnosti. „Nové vedení zdravotnického holdingu včele s Ivanou Urešovou nám, i vzhledem k jejím zkušenostem v řízení nemocnic, dává záruku kvalitního a efektivního vedení krajských nemocnic, které jsou momentálně v dobré ekonomické kondici,“ vyjádřil se ke změnám Tomášik v oficiální tiskové zprávě holdingu.

Novým statutárním ředitelem náchodské nemocnice byl jmenován RNDr. Jan Mach, který dosud působil v roli prokuristy této nemocnice.

„S plnou důvěrou předávám svou funkci ředitelky náchodské nemocnice svému dosavadnímu zástupci, RNDr. Machovi,“ řekla ke svému zvolení Ing. Ivana Urešová. 

Současný místopředseda představenstva MUDr. Jiří Řezníček zůstává v úzkém vedení jako člen představenstva. K těmto výměnám dochází z důvodu zachování kontinuity řízení společnosti.

Jak se ke své nové funkci vyslovil v tiskové zprávě RNDr. Jan Mach, "...letošní rok bude pro náchodskou nemocnici ve znamení několika náročných výzev, včetně přípravy na stěhování do nových pavilonů a přípravy na reakreditaci. Zároveň už letos nemůžeme počítat s doplatky od zdravotních pojišťoven. Věřím, že tyto výzvy společně se zkušenými kolegy z vedení nemocnice zvládneme.“

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Zdravotnický holding, Královéhradecký kraj