Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje navrhlo odvolání statutárního ředitele Oblastní nemocnice Jičín

Redakce / 25.02.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Členové představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a.s., na svém zasedání dne 21. 2.2020 rozhodli o podání návrhu na odvoláni ředitele Oblastní nemocnice Jičín Ing. Tomáše Slámy MSc. Návrh dále představenstvo postoupilo dozorčí radě ZH KHK. V textu je i vyjádření ředitele nemocnice.
 

FOTOGALERIE - Představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje navrhlo odvolání statutárního ředitele Oblastní nemocnice Jičín

V tiskové zprávě zveřejněné na webu holdingu se uvádí, že k výše zmíněnému kroku přistoupilo představenstvo holdingu po pečlivém zváženi všech skutečnosti, a to z důvodu ztráty důvěry, ke které dlouhodobé přispívalo manažerské směřování ředitele jičínské nemocnice.
Dále dle této zprávy předcházelo jednání představenstva zasedání správní rady Oblastní nemocnice Jičín, která se zabývala problematikou komunikace mezi vedením nemocnice a jednotlivými primariáty. Způsob vnitřního řízení nemocnice, se kterým se neztotožňují primáři některých oddělení, dle oficiálního vyjádření holdingu přispěl k rozhodnutí představenstva holdingu jen částečně.

Návrhem na odvolání statutárního ředitele Oblastní nemocnice Jičín se bude zabývat dozorčí rada společnosti, jejímž předsedou je náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Ing. Aleš Cabicar.

Odpověď ředitele nemocnice Jičín


Vážení spolupracovníci,
dne 21. 2. navrhlo představenstvo zdravotnického holdingu KHK (ZH KHK) moje odvolání z funkce ředitele nemocnice. Jako důvod je uvedena „ztráta důvěry v obchodní vedení společnosti". Konečné rozhodnutí bude na dozorčí radě ZH KHK.
Podnětem k jednání představenstva je dopis Dr. Nového, adresovaný vedoucím představitelům ZH KHK. Já jsem byl s dopisem seznámen na jednání, tedy jsem ho k dispozici nedostal. 

K obsahu dopisu se musím zásadním způsobem ohradit. V nemocnici jsem ve funkci téměř 4 roky. Výsledky, které nemocnice pod mým vedením dosáhla, jsou myslím přesvědčivým důkazem o nesmyslnosti obsažených tvrzení.

Jičínská nemocnice je, na rozdíl od některých jiných krajských nemocnic, personálně stabilizovaná, prošla náročným procesem akreditace a funguje za poslední 4 roky s kladným hospodařením, bez dluhů. Není mi rovněž známo, že se chystají výpovědi klíčových lidí z nemocnice, jak se uvádí v dopise.

Je zřejmé, že pozitivní výsledky jsou zejména díky vaší práci. Mým úkolem je ale vytvářet vám takové podmínky, aby nemocnice fungovala v dnešních složitých dobách. Názor Dr. Nového, že nemocnice funguje navzdory mé práci, považuji za prázdné tvrzení bez jakýchkoliv konkrétních faktů a hluboce mne uráží. Troufám si říct, že jsem nemalou měrou přispěl k personální stabilizaci a to hned po nástupu do funkce, kdy jsem musel řešit důsledky odvolání prim. ARO a následné odchody jeho kolegů z ORL, chirurgie a dětského oddělení. 

Dále je známou skutečností, že velmi tvrdě a nekompromisně bráním nemocnici např. při rozdělování krajských financí (tzv. závazek veřejné služby), žádám o jasné vysvětlení v čem je chystaný projekt jedné společné nemocnice (tj. fúze s Náchodskou, Trutnovskou a Dvorskou) pro nás tak výhodný. 

V neposlední řadě nejsem příznivcem toho, aby naše lékárna přešla do správy Krajské lékárny a to z důvodu jak odborného, tak i ekonomického. Dle mé pracovní smlouvy jsem povinen postupovat s péčí řádného hospodáře ve vztahu k naší nemocnici. Uvedené budu po dobu výkonu své funkce plnit.

Na závěr mi dovolte poděkovat. Děkuji za podporu a písemné vyslovení důvěry 15 z 18 přítomných primářů a vedoucích lékařů ze dne 12. 2, děkuji za podporu ze strany odborové organizace a LOK-u. Děkuji za podporu vás, které potkávám (byť v posledních měsících jsem po operaci o berlích, takže moc toho po nemocnici nenachodím).
Zdravím vás
Jičín, 24. 02. 2020
Tomáš Sláma, ředitel ONJC

Jan Holan
Zdroj: Zdravotnický holding KHK, Twitter Vlastimila Weinera
Foto: web nemocnice Jičín
 

Související články
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje odvolal ředitele Romana Koudele
Výsledky auditu nemocnice v Náchodě žádají změny ve fungování krajského zdravotnictví. Řešením je i sloučení krajských nemocnic
Rošády v krajském zdravotnictví: Zdravotnickému holdingu KHK bude předsedat Urešová, současná ředitelka náchodské nemocnice
Trend zadlužování nemocnic se podařilo zastavit - rozhovor s krajským náměstkem pro zdravotnictví Alešem Cabicarem (TOP 09)
Ve Dvoře Králové vyměnili část přístroje na CT. Výpadek možných vyšetření je tak kratší
Došlo ke změně ve vedení zdravotnického holdingu i náchodské nemocnice

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 849x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)
6.07.2020 14:40 - 6.07.2020 16:55
Hurvínkem do Jaroměře