Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Výzva k odvolání ředitele Technických služeb města Dvůr Králové nad Labem

Redakce / 10.12.2019, Dvůr Králové nad Labem
Na dnešním zastupitelstvu města se bude jednat rovněž o vedení Technických služeb. Zastupitelé Dana Bohutínská, Jan Bém, MUDr. Petr Hroneš, Ing. Jakub Šrámek dnes odpoledne vznesou požadavek na odvolání ředitele Ing. Jana Horsáka.
 
Vážený pane starosto, vážení radní, vážení kolegové!

My, níže podepsaní zastupitelé, vás žádáme o okamžité odvolání ředitele Technických služeb města. Jelikož jsme velmi často dostávali kritické poznámky od spoluobčanů na práci technických služeb, několik měsíců jsme se této otázce pečlivě věnovali. 
Velmi důkladně jsme prověřovali a kontrolovali kroky a úkony pana ředitele.  Zjistili jsme mnoho nedostatků v jeho práci. Především jde o:

 - nehospodárné jednání, 
 - porušení povinností při správě cizího majetku, 
 - manažerská selhání, 
 - porušení rozpočtové kázně,
 - uzavírání nevýhodných smluv.

To vše jsou pádné důvody k jeho odvolání, které požadujeme. Technické služby jsou naší největší příspěvkovou organizací, která z městského rozpočtu ukrojí každý rok téměř 50 milionů. Věříme, že se podaří najít nového, schopného ředitele, který se bude chovat jako řádný hospodář a vrátí Technické služby do dobré kondice. 

Dana Bohutínská
Jan Bém
MUDr. Petr Hroneš
Ing. Jakub Šrámek

 

Související články
Zastupitelé budou schvalovat koupi místní ČOV
Prosincové zastupitelstvo bude ve Dvoře Králové schvalovat zdražení vody, svozu odpadu i poplatku za psa
Neoficiální zápis z prosincového zastupitelstva města Dvůr Králové

 
Vaše komentáře
Důkazy, 16.12.2019 20:09, Reagovat
Dobrý den! Věřte mi, že ke každému obvinění pana ředitele důkaz mám. Jelikož ale zastupitelé odmítli zařadit jeho odvolání jako mimořádný bod programu jednání, nebyl prostor tyto materiály zveřejnit. Dana Bohutínská.
Čím je to tvrzení podloženo?Aleš, 15.12.2019 21:49, Reagovat
Rád bych se uvedených radních zeptal, čím jsou jejich tvrzení podložena? Řeči typu "zjistili jsme" jsou jen mlácením prázdné slámy a může se jednat i o nepodložené tvrzení a křivé obvinění stávajícího ředitele TsM.

Pokud chcete takto veřejně poukázat na něčí nedostatky v práci, měli by jste být konkrétní, protože jinak lze Vaši práci hodnotit stejně.
Rovněž by bylo vhodné srovnat práci stávajícího ředitele s těmi předchozími, aby bylo vidět, jestli práce pana Horsáka je horší nebo lepší.

Nechci se pana Horsáka zastávat, ale takováto veřejná obvinění bez uvedení konkrétních důkazů jsou dle mého názoru nehorázná! Je vidět, že politický boj je v našem městě bohužel na prvním místě...
 
 
Přečteno 2003x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí